„První poločas jsme byli trochu zakřiknutí a Lípa byla lepší. Góly jsme dostali ze standardek, které jsme si mohli lépe pohlídat, byli jsme statický. V poločasové přestávce jsme si něco řekli a v druhé jsme hráli my. Vypadalo to nadějně, ale vlastní chybou při odkopu jsme se dostali do stavu, že jsme prohráli. V deseti lidech se hraje špatně. V tabulce se nic neděje, ale je to škoda,“ prohlásil trenér Doks Michael Šimek.

„V prvním poločase jsme hráli lepší fotbal a zasloužili si vyhrát ho dva nula. Oceňuji soupeře, že se v druhé půli zvedl i v deseti hráčích a potrápil nás, ale musím pochválit naše kluky, že měli tu vůli, že hráli až do konce a vstřelili vítězný gól. Naše velmi cenná výhra a přeju Doksům, aby dál vítězili. Gólman Chadraba nás podržel i v poháru, je to zkušený gólman a je jen škoda, že uvažuje o skončení kariéry. Ještě jednou chci poděkovat svým hráčům za jejich dnešní týmový výkon,“ řekl kouč českolipského Arsenalu Pavel Horáček.

KLÍČOVÝ NÁSKOK

Po úvodním hvizdu rozhodčího Prágla z Litoměřic se dostávali hosté do mírného tlaku, především díky rychlosti a přesnosti krátkých přihrávek. Ve 23. minutě poslal z levé strany Štěpán Hodač z trestného kopu centr do šestnáctky a přesná hlavička Štěpána Dudy ze šesti metrů zapadla u vzdálenější tyče do sítě Binderovy branky 0:1.

Ve 34. minutě po přímém volném kopu Štěpána Hodače se dostal českolipský forvard Karel Kaňkovský do šance a z rohu malého vápna zprava prostřelil vše a hostující tým vedl o dva góly 0:2. „S první půlí jsem byl spokojený. Nejenom, že jsme vedli 2:0, ale hráli jsme fotbal, který jsme chtěli hrát rychlý, po zemi, dobrá kombinace, přesná přihrávka a dobré zakončení,“ hodnotil Horáček.

DRAMA PO PAUZE

Doksy nastoupily do druhé půle s odhodláním změnit nepříznivý stav. Udělaly přesně to, co situace vyžadovala. Začaly hrát agresivně s důrazem na útočení. V 50. minutě to přehnal s agresivitou Martin Finklár, kdy při ataku českolipské branky fauloval Tomáše Vodrážku, rozhodčí hru přerušil, Finklárovi udělil žlutou kartu a protože byla již druhá, přišla červená a hráč musel opustit hru. I v deseti hráčích však domácí získávali územní převahu.

V 54. minutě kopal roh z levé strany Jakub Šimon a k radosti domácích hlavou snížil David Bečvařík 1:2. Domácí vycítili šanci, přitlačili soupeře k jejich šestnáctce a hráli svoji hru. Českolipští začali být pod větším tlakem, hráli dobře, a tak měl fotbal výbornou kvalitu, napětí a bojovnost. Pak přišla 64. minuta a bratři Šimonové zajistili pro Doksy vyrovnání. Jakub kopal roh a Matěj srovnal skóre hlavou na 2:2.

Doksy držely remízový stav do 85. minuty, když se domácí obraně nepovedl odkop od branky, k míči se dostal nabíhající Lukáš Valta a z hranice velkého vápna vstřelil vítězný gól 2:3.

V závěrečné děkovačce se českolipští hráči pozdravili se svými fanoušky pod tribunou. Žádný Stamford Bridge na Chelsea to nebyl, ale bylo to sympatické. „První poločas od nás byl super, hráli jsme fotbal, hráli jsme dobře. Po vyloučení hráče se Doksy semkly, vytvořily si tlak a my jsme trochu znervózněli. Jinak jsem velmi spokojen s výhrou a tím jsme napravili prohru doma se Skalicí,“ řekl vedoucí České Lípy Josef Košta.

Vladimír Černý