Od prvních minut mělo utkání velmi vysoké tempo a Arsenal si vytvořil několik slibných šancí. Bohužel jsme je vlastní zbrklostí nedotáhli k zakončení. To se nám trochu vymstilo, soupeř po střele z hranice pokutového území nastřelil svého spoluhráče, od kterého se míč odrazil přímo do naší branky 1:0. Nás to nijak neodradilo a pořád jsme svým dobrým výkonem zůstávali v zápase, vytvářeli si šance, dobře kombinovali a dostávali do zajímavých herních situací.

Naše dobrá hra vyústila v penaltu v náš prospěch, kdy se k pokutovému kopu postavil do té doby neomylný Lukáš Třeštík, ale svoji první  šanci vstřelit gól nevyužil. Tato situace nás však nepoložila a zanedlouho jsme se mohli radovat z vyrovnání. Filip Machač přesným výkopem našel nabíhajícího Tadeáše Hanla, ten v samostatném úniku prostřelil domácího brankáře a srovnal stav na 1:1. S tímto stavem odcházely týmy po 45.minutách do kabin.

Vstup do druhého poločasu nám moc nevyšel a po krásně kopnutém rohu Slovan zvýšil na 2:1. Hráči ale věděli, kolik času zbývá a dělali vše proto, aby bylo co nejdříve vyrovnáno. Po několika akcích se nám povedlo v 66.minutě vyrovnat po krásné akci, kdy David Valta úžasnou přihrávkou překonal obranou řadu Slovanu a vyslal „Bobinu“  Tadeáše Hanla do samostatného úniku, ten se nemýlil a bylo opět srovnáno 2:2. Neuběhly ani 2 minuty a soupeř po nepovedeném centru trefil šibenici a potřetí v utkání se ujal vedení 3:2.

Každý očekával, že to bude poslední hřebíček do naší rakve, kluci ale ukázali obrovského týmového ducha a po 100% šancích Kříže, Babice a Kubáta přišlo zasloužené vyrovnání. Po skvělé kombinaci od brankáře Machače až po útočníka Hanla, který svým třetím gólem v zápase završil hattrick a srovnal na 3:3. Tadeáš Hanl se tímto hattrickem s 31 vstřelenými góly dotáhl na úplné čelo tabulky střelců dorostenecké divize. Vyrovnání našemu týmu dodalo sebevědomí a hráči vycítili, že je šance na vítězství v tomto utkání.

To se naplnilo v 84.minutě, kdy přišla chvilka Lukáše Třeštíka, který svou krásnou individuální akcí nedal domácímu gólmanovi šanci a poslal míč do zcela odkryté branky a stanovil tak konečný stav na 3:4 pro FK Arsenal Česká Lípa.

Celému týmu patří velké poděkování za další vynikající výkon, protože prohrávat třikrát s takto těžkým soupeřem a nakonec utkání vyhrát, je pro hráče i trenéry skvělý úspěch, navíc Slovan Liberec se neporáží každý den!

Starší dorost FK Arsenal drží stále velmi pěkné 6. místo a poslední tři kola hraje s prvními třemi týmy tabulky. Postupně se utká na domácím hřišti s Duklou Praha, pak zajíždí do Teplic a sezónu zakončí doma s prvním týmem tabulky, letos vynikající VOŠ Roudnice.

Nejbližší utkání sehrají naši dorostenci s Duklou Praha v sobotu 4. června s výkopem od 14 hodin.

Slovan Liberec B - Arsenal Česká Lípa 3:4 (1:1)

Branky: Rogulski 2, Matys - Hanl 3, Třeštík.

Arsenal: Machač – Babic, Krejčík, Češka – Valta, Wendler, Kříž, Třeštík, Kucr – Kubát, Hanl. (Kukucz, Volek, Volejník, Řezníček, Vít, Pelc) Trenéři: Lukáš Valta, Jan Starý.

Text: Karel Machač, Lukáš Valta