Oheň, jehož vznik je stále v šetření policie, „zlikvidoval“ jednu z budov celého areálu. Fotbalisté tam měli tréninkové pomůcky pro děti nebo také sekačku na trávu. „Odhadovaná škoda požáru je kolem jednoho milionu korun. Poškodilo to i výsledkovou tabuli, u ní ještě nevíme, zda bude funkční,“ upřesnil Kubišta.

S ohledem na vlnu solidarity se fotbalisté rozhodli založit transparentní účet s číslem 6505865349/0800, na jehož konto mohou lidé přispívat libovolnou částkou. „Všechny darované peníze poputují výhradně na ztracenou fotbalovou výbavu našich mladých fotbalistů a fotbalistek Jsme velmi vděčni za jakoukoliv finanční pomoc,“ ujišťuje klub Lokomotiva Česká Lípa.

Ilustrační foto
Odměny za přestup? Někde žena, jinde práce. Došlo i na upečení prasete

V pátek 24. února vyrazil Deník do České Lípy kde se setkal s klubovým předsedou. Ten se rozplýval nad finanční pomocí, která přichází ze všech stran. „Ta solidarita je neskutečná. Včetně poskytnutého materiálního vybavení a slíbeného financování jsme aktuálně na částce 200 tisíc. Všem moc děkujeme,“ usmíval se Kubišta.

Pomoc chodí opravdu ze všech stran. Tréninkové branky pro mládež Lokomotiva dostane z Litoměřic, finanční příspěvky chodí i z daleké Moravy, kde pobývá fotbalista, který kdysi v České Lípě hrával. 

Sportovní areál nevyužívají jen fotbalisté. Své zázemí tady mají volejbalisté nebo házenkáři. Najdeme zde i dětské hřiště, antukový kurt na volejbal nebo písčitý kurt na plážový volejbal. Co bude s budovou, kterou zničil požár? „To je otázka. Vše bude záležet na financích, ale také na rozhodnutí statiků. Pokud nebude možná oprava, bude se to muset celé strhnout. Je ještě brzy, koukat do budoucnosti,“ dodal Kubišta.

Ukradený kanystr s benzínem

Požáru předcházelo vloupání do skladu, ze kterého dosud neznámý pachatel ukradl křovinořez a kanystr s benzínem. Ten policisté našli v areálu hřiště. Za jakých okolností došlo k požáru objektu skladu zatím není jasné. Na případu dál intenzivně pracují českolipští kriminalisté. „V současné době stále neznáme příčiny požáru, ani nelze potvrdit, zda vloupání se vznikem požáru souviselo,“ uvedla mluvčí českolipské policie Ivana Baláková.

Kriminalisté případ kvalifikovali jako přečin krádeže a také poškození cizí věci.