Českolipští teď doma vypráskali jasně 5:1 Bílý Kostel nad Nisou. „Proměňovali jsme naše vyložené šance a získali další tři důležité body. V letošní sezoně je naším cílem záchrana. Po podzimu jsme si řekli, že nebudeme koukat na tabulku, teď už se na tabulku zase koukáme,“ usmíval se trenér Lokomotivy Petr Kabát, kterému o víkendu udělali radost Lupšák, Zeman a Sedláček, tedy borci, kteří se postarali o pět domácích branek.

Českolipská Lokomotiva je v tabulce na předposledním místě, ale pomalu stahuje náskok týmů před ní a ještě si může svou pozici vylepšit, což je do konce sezony podle trenéra Kabáta v plánu.

Divočina se odehrála v Bělé, kam přijel Pěnčín a domácí vypráskal bez nároku 12:0.

„Pěnčín je úplně někde jinde. Byla to hra kočky s myší. Ve 28. minutě jsme prohrávali 4:0, to nemá s A třídou nic společného. My jsme nebyli kompletní, někteří kluci se průběžně léčí. Na začátku druhého poločasu jsme dostali další góly a to už pak nikoho takový fotbal nebaví. Soupeř byl hladový, jasně, že toho to bavilo. Nevím, jestli byli kompletní, ale ti kluci jsou výborní a úplně někde jinde. Už jen to, že mají nad druhým týmem v tabulce tak vysoký náskok, tak to potvrzuje, že by v téhle soutěži být neměli. My za týden jedeme k dalšímu utkání do Chrastavy,“ viděl domácí vedoucí týmu Poličanský.

Souboj mezi Novým Borem (zelenobílí) a Skalicí u České Lípy (modří) skončil nerozhodně 1:1.
Rozladěný Baťka po derby: Takové fauly jsem neviděl, rozhodčí to nezvládli

„Brzy, ve 28. minutě, už to bylo 4:0. Jeli jsme ve třinácti lidech, ale v sestavě byli ti, kteří tam patřili. Soupeř z nás měl respekt, bál se, hrál zataženě. My jsme domácí presovali, dostávali jsme je pod tlak. Oni dělali chyby a z toho jsme my pak dávali další góly. Byl to pro nás koncert, v druhé půli vůbec. Bohužel Bělá to odnesla. My už jsme vyšší výhru potřebovali. Minulý týden jsem se tam byl podívat. V Bělé znělo, že se na nás těší, že se jim povede nás udělat. Ale dnes byli zklamaní,“ řekl hostující trenér Miroslav Procházka a přidal:

„U nás už to není žádný stres, bylo vidět, že to z našich hráčů spadlo, je to hodně o psychice, hráli jsme uvolněně, předváděli jsme krásné akce. Když se nehraje ve stresu a je hlava v pořádku, tak se hraje daleko líp. A to je potřeba do hráčů dostat, aby nechybovali atd. Byla to naše jednoznačná výhra. V dalších zápasech dostanou šanci i další hráči, máme do konce tři kola. A pak se uvidí, co dál, kdo zůstane, kdo přijde nebo přejde do béčka. I B tým postupuje.“

Okresní přebor: Zákupy - Arsenal Česká Lípa B 0:8.
FOTO: Kravaře si konečně vychutnaly tříbodové vítězství

Body se dělili v zápase Doubí Košťálov, který nakonec skončil remízou 2:2.

„Začátek byl vyrovnaný, na obou stranách se střídaly pološance. Až ve 34. minutě se podařila domácím pěkná kombinace, ze které Sandr vstřelil branku a domácí 1:0 vedli. Ve 40. minutě se nám podařilo po rychlém protiútoku Holovičem vyrovnat. Do druhého poločasu jsme nastoupili s větší aktivitou, měli jsme další šance a víc ze hry,“ popisoval košťálovský Michal Baudyš.

„Několikrát měl dobrou příležitost Šafář, ale buď šly jeho střely vedle nebo byly sraženy. Až v 61. minutě byl Holovič sražený ve vápně, rozhodčí nařídil penaltu a Houžvička ji proměnil, vedli jsme 2:1. Vypadalo to, že urveme vítězství,“ předčasně se Baudyš těšil, ale…

„Další šance jsme ale neproměnili. Kdyby se tak stalo a dali jsme na 3:1, tak bychom si tři body odvezli. Bohužel, v 78. opět Sandr, po rychlém protiútoku vyrovnal. A v posledních minutách jsme se i o výsledek obávali, aby ho domácí nestrhli na svoji stranu. Rozhodující byl čas mezi 60. až 80. minutou, kdy jsme měli svoji hru potvrdit. Přivezli jsme alespoň bod, to je dobrý. Myslel jsem si, že to na té umělce bude horší. Příští týden jedeme do Semil, ze základu mi asi budou tři, čtyři hráči chybět. Samozřejmě budeme chtít vyhrát, je to místní derby.“