„Trénovali jsme dvakrát až třikrát týdně ve Stružnici. K dispozici máme téměř třicet hráčů, protože jsme do tréninku zapojili i dorostence. V první řadě chceme, aby byli dobře připravení na svou sezonu a zároveň je chceme více propojit a seznámit s hráči áčka a béčka, protože když budou hrát dobře, dostanou šanci. Kluci tedy chodí v hojném počtu, tréninky je baví, což je dáno i tím, že se jako kondiční trenér přidal můj bratr Zdeněk, který si vzal kluky do parády,“ prozradil.

V letní přípravě sehrála Česká Lípa pouze jeden přípravný zápas. „Odehráli jsme to proti Stružnici. Soustředili jsme se hlavně na fyzičku a kondici, jinak jsme i vzhledem k širšímu počtu hráčů hráli spíše modelové zápasy proti sobě,“ poznamenal Arnold.

Krajský fotbal - ilustrační foto.
Kam můžete o víkendu za fotbalem? Startují krajské a okresní soutěže

Lokotka doplnila početnou enklávu celků z Českolipska v západní skupině I.B třídy. „Fotbalově v tom žádnou výhodu nevidím. Určitě je ale fajn, že nám ubude delší cestování a zápasy budou atraktivnější i pro fanoušky z Českolipska, protože ve většinu týmů působí hodně hráčů z Lípy a okolí. Těšíme se na zajímavé zápasy a hlavně na derby proti Arsenalu, které bohužel hrajeme už ve druhém kole. Věřím, že i přes prázdniny přijde hodně fanoušků a odehrajeme parádní zápas,“ doufá Arnold.

Ten naposledy vedl tamní rezervu. „Těším se hlavně na spolupráci s klukama, protože věřím, že máme kvalitní tým mladých i zkušených hráčů, kteří dokážou hrát dobrý fotbal. Co se mě osobně týče, není to pro mě žádná velká změna. Už minulou sezonu jsem coby trenér béčka úzce spolupracoval s Radkem Novákem, takže hráče dobře znám,“ usmál se.

„Víme, že z původních třinácti týmů jich zůstalo jen sedm. Bude to zajímavé a věřím, že oproti minulé sezoně i vyrovnanější. Týmy se nebudou tolik znát, proto je těžké spekulovat. Hodkovice, Jablonné i Kamenice byly v minulé sezoně nahoře, takže budou mít určitě vysoké ambice,“ pokýval hlavou.

Škody po požáru, který vypukl ve sportovním areálu Lokomotivy Česká Lípa
Vlna solidarity po požáru? Neskutečná, říká předseda postiženého klubu

Ambice Lokomotivy v dalším ročníku jsou jenom ty nejvyšší. „Chceme v první řadě hrát atraktivní fotbal, který bude kluky bavit. Věřím, že s ním přijdou i výsledky a předváděná hra donutí diváky v České Lípě a okolí vyrazit o víkendu na Lokotku. Ambice máme co nejvyšší, chceme se umístit v horní části tabulky a pokusit se okamžitě zaútočit na postup do A třídy,“ zdůraznil kouč.

Velkým otazníkem je hráčský kádr České Lípy. „Určité pohyby v týmu už se udály, ale stále není hotový. Věřím, že máme kvalitní kádr. Všechno se vyvíjí dobrým směrem. Někteří hráči skončili, jiní naopak přijdou a vrátí se nám známé tváře z jiných angažmá,“ dodal na závěr kouč Lokomotivy.

Ke všemu se ještě vyjádřil Tomáš Fišer, sportovní jednatel klubu. „Odešlo nám zhruba sedm hráčů základní sestavy. Vrátil se nám Komárek z Jestřebí, po zranění začal hráč Lorenc, z Nového Boru se vrátil Vorlík, místo něj šel Babica. Ještě se řeší hráči, kteří jsou na zkoušku ve Skalici. Já si tedy myslím, že o postup hrát nebudeme," sdělil Deníku.


Načítám výsledky ...