„První poločas byl nevýrazný, měli jsme tam nějaký šance. Ve druhé půli příchodem Polívky jsme to v útoku trochu rozhýbali, soupeř nehrál už tak dobře dozadu, a tak jsme měli poměrně dost prostoru. Po gólu domácích jsme se trochu obávali o výsledek. Ale počítá se vítězství a body,“ řekl trenér Doks Michael Šimek.

Hosté začali tradičním náporem a již ve čtvrté minutě spálil Mirek Kukla tutovku po přesném centru zprava od Tomáše Konečného. A v deváté se štěstím vyrazil nohou domácí gólman Zdeněk Mařík bombu Konečného ze šestadvaceti metrů. To už hosté hráli v mírném tlaku a byli v útoku nebezpečnější než domácí, i když se ke skvělé hře rozjížděl Kamil Makula a zadní řady domácích spolehlivě držel stopér Petr Musílek. Vcelku rychlý a pohledný zápas se hrál v prvních pětačtyřiceti minutách, leč bez gólů.

Po pauze pokračoval zápas ve stejném tempu a oživení do útočné řady Doks přinesl střídající Tomáš Polívka. První radost hostí přišla v 59. min. po faulu Musílka na Martina Zoubka kopal z levé strany trestný kop Martin Finklár, centr zpracoval před brankou David Bečvařík a hlavou našel dobíhajícího Michala Vaňátka, jenž dorazil hlavičkou míč do sítě Maříkovy branky – 0:1. To se hrál už tradiční čas, kdy Dokští dávají góly. Domácí trochu přitlačili, chtěli pro ně nepříznivý stav změnit. V 65. při rozehrávce domácích sebral míč Makulovi Jakub Šimon, přihrál do běhu Tomáši Polívkovi a ten, ač bráněn stopérem Musílkem, střílel z patnácti metrů podél gólmana Maříka – 0:2. Po gólu ovládali hosté hru jen na pár minut. Domácí ve snaze změnit stav převzali iniciativu a vyvinuli dost silný tlak. Hostující obrana přežila několik závarů před Binderem. Parádní pumelenici předvedl ke konci třiasedmdesáté minuty z osmadvaceti metrů Jakub Šimon, ale nastřelil jen břevno domácí branky.

Domácí i nadále bojovali a zejména se dařilo Karlu Vancovi a především dnes nejlepšímu hráči na hřišti Kamilu Makulovi. A právě jemu se podařilo v 77. min. projít ve vápně hostů přes tři hráče a podél gólmana Bindera dorazit balón do sítě – 1:2. V dalších minutách hosté čelili silnému tlaku, před Binderem se bojovalo dost tvrdě, ale domácí míč už do branky Doks nedostali. V 83. min. měl ještě šanci Jakub Šimon, ale gólman Mařík ho vychytal. Zkušené mužstvo z Doks už nedopustilo žádnou změnu ve skóre a dohrálo zápas v klidu a pohodě. Hrálo se oboustranně fér i zásluhou dobrého rozhodčího Šmída.

„Celkově jsme hráli lepší fotbal než ve středu proti Chrastavě, určitě rychlejší, šance jsme měli hned od začátku, ale ke konci jsme dostali soupeře na koně, dohráli jsme to však zkušeně,“ chválil asistent trenéra Doks Hynek Folbrecht.

„Nám chyběli tři hráči základní sestavy. Při prvním gólu jsme nepokryli útočníky soupeře a druhý gól padl po naší individuální chybě. Úplně zbytečný gól. Dnes jsme nehráli úplně optimálně, hrajeme lepší zápasy. Soupeř byl hratelný,“ řekl trenér Železného Brodu Jaroslav Kletečka.

Železný Brod - Doksy 1:2 (0:0)

Branky: 77. Makula – 59. Vaňátko, 65. Polívka. Rozhodčí: Šmíd – Bohatý, Pánek. ŽK: 2:1. Diváci: 50.
Sestava Ž. Brodu: Mařík Zdeněk – Král Martin, Kotlár Martin, Musílek Petr, Picek Štěpán, Makula Kamil, Šefr Marek, Šťastný Dominik (52. Olyanin Kiril), Kotlár Tomáš, Vanc Karel, Aubrecht Oldřich.
Sestava Doks: Binder Jan – Bečvařík David, Vaňátko Michal, Kopecký Michal, Finklár Martin, Konečný Tomáš (46. Polívka Tomáš), Zoubek Martin (74. Chlumecký Radek), Kulha Michal, Šimon Jakub, Kukla Miroslav, Burian Marek.

Vladimír Černý