„Úvod zápasu se nám maximálně povedl, protože jsme skórovali už v desáté vteřině. David Řehák naše ihned z rozehrávky dlouhým balonem Kubu Kistyho, a ten zavěsil do soupeřovy sítě. To nás nakoplo a celý první poločas jsme byli lepším týmem. Mimo to se nám dařilo přenášet hru za hostující obranu a dostávali jsme se tím do přečíslení,“ těšilo hrajícího kouče Aleše Kotka.

Také konec poločasu byl v režii Jablonného. „Soupeř si v prvním dějství nevytvořil těméř žádnou šanci. Naopak na konci poločasu skóroval opět Kuba Kisty a vedli jsme 2:0. Jenže o chvíli později nařídil sudí penaltu, kterou však náš gólman Matyáš Bláha skvěle zlikvidoval a do kabin se tak šlo za dvougólového vedení. Chycená penalta byla podle mě rozhodujícím momentem zápasu,“ má jasno kouč.

Jirka Tomeš z Jachtklubu Česká Lípa zvítězil v Holandsku.
Jirka Tomeš z Jachtklubu Česká Lípa triumfoval na mistrovství Holandska

Stejně tak vyšel hostům i začátek druhého dějství. „Také úvod druhé půle se nám vyvedl na jedničku a nedlouho po hvizdu jsme šli do vedení 3:0 po individuální akci Lukáše Čermáka. V 62. minutě jsme také dostali výhodu pokutového kopu, který David Řehák proměnil a rázem jsme vedli o čtyři góly,“ popisoval Kotek brankové situace.

Jenže v závěru se vše ještě zkomplikovalo. „Poté nám začaly malinko docházet síly a soupeř toho využil. První snížení přišlo v 67. minutě a druhý gól v 86. minutě. Zbytek zápasu se nám ale podařilo dohrát na soupeřově polovině a odvezli jsme si velmi cenné vítězství,“ pochvaloval si.

Sosnová Classic 13.–14. 5. 2023.
Sosnová Classic nabídne rarity ve startovním poli a slavná jména motosportu

Nebylo to o špatné fyzičce, ale spíše o tom, že chybělo mnoho hráčů. „Na lavičce jsme měli připraveni pouze Ottu Wágnera a mě, dohromady 110 let… Tím pádem naše oživení hry vypadalo spíše komicky. Cituji hlášku domácího diváka: „Co to tam posílají za důchodce?“ ptal se. Celkem komická, ale bohužel reálná glosa,“ uzavřel Kotek hodnocení.


Načítám výsledky ...

Načítám tabulku ...