Poslední tým soutěže se ziskem 9 bodů a jedním bodem ztráty na předposlední Vesec, jde tak dobrovolně do okresního přeboru České Lípy. Z tohoto přeboru by se měl podle pravidel rekrutovat náhradník, ale žádný klub neprojevil o vyšší soutěž zájem. „Bylo provedeno zjišťování u okresních mužstev OFS Česká Lípa o možnosti doplnění soutěže, ale žádné nemělo zájem,“ potvrdil Poppr.

Další volba tedy padla na okresy Liberec, Jablonec a Semily. Trochu zádrhel je však v doplnění směrem z okresu, protože nebude podle podzimní tabulky sezóny 2019/20. „Bude to podle konečných tabulek ST 2018/19 a v souladu se SŘ FAČR, protože ročník 2019/20 se anuloval,“ přiznal manažer LKFS Jan König.

Česká Lípa Karate klub Sport Relax.
I karatisté se už vrací ke tréninku, klub chystá soutěž pro děti

V loňské tabulce libereckého přeboru zvítězila Stráž n. N. B, ale ta postup odmítla, stejně jako druhá Višňová B a postupovala tak až třetí v pořadí Nová Ves. „Škoda, že se nemůže postupovat podle podzimní tabulky. Bylo by to spravedlivější,“ řekla Rina Havlíčková z OFS Liberec. Na Liberecku má největší zájem o I. B třídu Hrádek B.

Na Jablonecku loni postupovaly vítězné Hodkovice, za kterými byly týmy KOVO, Zásady a Kokonína. „Je to zatím čerstvá informace, zájem by mělo béčko Mšena,“ sdělil sekretář OFS Jablonec František Klíma.

Koulařka Michaela Trčová vybojovala bronz.
Zlatá medaile? Tušila jsem, že mám šanci, říká koulařka Michaela Trčová

„U nás na Semilsku budeme s touto informací oslovovat Mírovou,“ poznamenal Petr Junek z OFS Semily.

„Pokud bude víc zájemců z okresů, zohledníme umístění a budeme rozpočítávat body, jelikož je v daných okresech různý počet účastníků,“ uzavřel König.

Do 31. května je termín odeslání přihlášek do krajských a okresních soutěží. Ročník 2019/20 byl anulován, takže nikdo nepostupuje ani nesestupuje, řeší se pouze doplnění I. B třídy po odstoupení celku Dubé z Českolipska.
Kluby by měly co nejdříve (pokud tak neučinily) vyplnit dotazník ke zmapování fotbalových ploch a financování klubů. Termín pro vyplnění a odeslání dotazníku je tento pátek 15. května.

Webový formulář je na https://facr.fotbal.cz/facr-spousti-projekt-zmapovani-fotbalovych-ploch-a-financovani-klubu/a12316