„Tři kluci to mají na sto procent, jeden ještě čeká na výsledky. V úterý jsme ještě měli trénink, ve čtvrtek jsme ho zrušili. Kluci, co byli zdraví, si šli zahrát za naše béčko. Ostatní vypadají, že jsou v pořádku. Věřím, že k dalšímu zápasu v Bělé už nastoupíme. Utkání proti Hejnicím se klasicky odložilo, řešíme termín dohrávky. Vypadá to na 12. listopadu na umělce,“ prozradil Deníku Tomáš Fišer, jednatel českolipské Lokomotivy.

Chrastava po pěti výhrách v řadě prvně ztratila, ale díky brankám Jiřího Bednáře a Jakuba Beneše veze z Rozstání alespoň bod. „Víme, že se nováček soutěže prezentuje kvalitními výkony, my jsme se chtěli ale zaměřit na naši hru a přivézt body,“ uvedl pro klubový web chrastavský trenér Michal Kolčava. „Šli jsme do vedení, které nám paradoxně ublížilo a díky nepozornosti jsme za dalších 15 minut prohrávali 1:3. Myslím, že jsme mohli ještě do poločasu vyrovnat, ale šance jsme nevyužili. Celkově bych řekl, že bod bereme. Klukům patří ocenění za otočení výsledku, ale v našich silách bylo i zápas vyhrát.“

Sokol Rozstání je po první remíze v sezoně s deseti body na příjemném čtvrtém místě.

Dobře zahájil sezonu i další nováček, momentálně šesté Žibřidice, které remizovaly v Krásné Studánce v utkání bohatém na branky 5:5, přičemž za domácí vyrovnával až v 88. minutě Josef Hypius. Hostům hattrickem pomohl kanonýr Jakub Kouba, jenž se v sezoně dostal už na metu devíti nastřílených gólů.

Tři body na domácím hřišti v duelu proti Bílému Kostelu (2:1) vybojoval Rychnov. „Do utkání vstoupili hosté nebezpečnou akcí hned v úvodu utkání, ale byl to Rychnov, který se radoval z branky už ve 2. minutě. Jsme rádi, že se nám utkání konečně podařilo, body už byly nutné! Doufáme, že na bojovný výkon navážeme i v dalších zápasech,“ řekl asistent trenéra Ondřej Králíček.

Semily doma porazily Bělou 5:2„Bylo to pro nás povedené utkání, podařilo se nám ještě doladit sestavu několika posilami. Ty nám hodně pomohly. Soupeře jsme přehráli. Šance Bělá taky měla, ale nevyužila je,“ pravil Tomáš Mazánek, kouč vítězných Semil.

„Do patnácté minuty jsme měli dvě šance, ale nedali jsme. Výsledek neodpovídá hře, soupeř o tolik lepší nebyl. Od posledního vítězství se nám nedaří. Chybí nám stále brankář, který je na dovolené. A není kde brát,“ řekl za hosty Milan Poličanský.