Všechno to začalo senzačním vítězstvím nad Turnovem, pokračovalo skalpem Višňové a naposledy další tři body proti Sedmihorkám. „Před Turnovem jsme si v kabině sedli a pořádně si promluvili. Měl jsem v hlavě všelijaké myšlenky. Kluci si to vzali k srdci. Co se týče disciplíny, tak jsou úplně někde jindy. Řekli jsme si, že budeme hrát tak a tak. A najednou to tak a tak na hřišti bylo,“ zdůraznil Jan Broschinský starší, kouč Nového Boru.

Skalp do té doby suverénního Turnova byl to pravou vzpruhou. „Měli jsme tam štěstí, Turnov nedal penaltu. Bránili jsme se, ale hráli disciplinovaně. Není potřeba hrát výborně, na krásu. Lepší je hrát ošklivě a vyhrávat,“ usmál se.

Následně Nový Bor porazil Višňovou 4:1. „Pokud porazíte Turnov, tak jsme to proti Višňové prostě museli potvrdit. Zápas proti Sedmihorkám byl z těch tří nejtěžší. Na nás byl určitý tlak, kluci to ustáli, získali jsme doma devět bodů, to je paráda,“ pochvaloval si novoborský trenér.

Tým v poslední době střelecky táhne jeho syn Jan, dobrou výkonnost si udržují mladí hráči. Navíc se Novému Boru vyprázdnila marodka. „Bróša nás táhne, bylo by fajn, kdyby se k němu někdo přidal. Dobře hrají ale mladíci. Konečný, Černý, Havlík nebo Verner. Důležité je, že jsme poslední tři zápasy hráli ve stejné sestavě. Musím to zaklepat, ale postupně se nám vyprázdnila marodka. Jsme na dohled pátého místa, do konce podzimu zbývají tři zápasy. Uvidíme, co nám přinesou,“ dodal Jan Broschinský.

FC Nový Bor - FK Sedmihorky 2:1 (1:1)

Branky: Broschinský 2 - Močkovský. R: Zboroň. ŽK: 3:2, 80 diváků. 

Nový Bor: Svoboda - Džavik, Verner, Devátý, Holubec (80. Kalenda), Černý (90. Burian), Havlík, Konečný, Broschinský, Třešňák (67. Kubeš), Stromecký.