Během úvodní čtvrthodiny se v zápase měnilo skóre hned třikrát. Aktivnější hosté dali gól již v 8. minutě po standardní situaci. Matěj Randák kopal roh a ze šesti metrů hlavou skóroval David Holý. Hosté ze Sedmihorek vedl. V 10. minutě zaútočil Marek Burian, přenechal míč Tomáši Konečnému a ten z místa pravého křídla centroval do šestnáctky na kopačky Matěje Šimona, dvě tři kličky a podél bránícího hráče vyrovnal k tyči – 1:1.

O dvě minuty později kopal zleva roh Martin Finklár. Zprava zblízka vystřelil Honza Toman do tyče, k odraženému míči se na hranici velkého vápna dostal Tomáš Konečný a jeho dělo levačkou z voleje znamenalo vedení domácích – 2:1. „Je dost složité se adaptovat na přírodní trávu po zimní přípravě a terén nebyl úplně ideální. Ukázali jsme vnitřní sílu, když jsme otočili nepříznivý stav a pak vedení ještě zvýšili," uvedl trenér Doks Michael Šimek.

Künstner se snaží zastavit akci Havrdy.
Oslavy se odkládají. Démoni to nezvládli, o play off musí bojovat až do konce

Po hodině hry už Doksy vedly  o dvě branky. V 59. minutě z vlastní poloviny hřiště poslal dlouhou přihrávku Jakub Kouba do běhu Matěji Šimonovi a ten, ač tísněn Dominikem Hořákem, obstřelil vybíhajícího Koudelku – 3:1.

Trochu vzrušení poskytl divákům střídající Jakub Šimon dvěma úniky za obranu hostů a dobrá šance Tomáše Polívky. Sedmihorští hráči ve snaze vstřelit ještě gól hru zpřesnili a zrychlili. Dobře zahrál Dominik Hořák, ale ani on i ostatní neměli šanci překonat Bindera v domácí brance. Co nedokázali oni, předvedl pravý bek domácích Marek Burian v nastaveném čase parádním vlastencem k tyči – 3:2.

„Škoda, že jsme nevyužili spoustu šancí, které jsme si připravili. Střídala celá lavička, která byla poměrně kvalitní. Soupeř byl kombinačně silný a s balónem si docela rozuměli. Vyhráli jsme zaslouženě,“ uvedl Šimek.

Duda s Vodrážkou v souboji s Noskem.

Oproti podzimu hráli v domácím týmu dvě kvalitní posily. Gólman Jan Binder a  univerzál Jan Toman. Delší čas nehraje Martin Novák, do béčka šel Martin Vaňátko, dlouhodobě zraněný Ondřej Picek a činnost ukončil Martin Kotyk. Silná byla v tomto utkání také lavička Doks: Tomáš Polívka, Jakub Šimon, David Bečvařík, Ondřej Brodský a Jakub Kouba.

„Bylo to průměrné utkání a ani trávník tomu nepřidal, moc to skákalo. Po našem vedoucím gólu jsme se obávali, měli z Doks určitý respekt, protože oni potrestají každou chybu. Naše posily Matěj Randák z Jeníšovic a Matyáš Kaiser z Ruprechtic hráli solidní fotbal. Domácí dnes zaslouženě vyhráli,“ uznal trenér Sedmihorek Ondřej Staněk. Příští zápas odehrají Doksy v sobotu od 10.30 ve Frýdlantě.

Krajský přebor, 15. kolo:
Doksy – Sedmihorky 3:2 (2:1). Branky: 10. Šimon Matěj, 12. Konečný Tomáš, 59. Šimon Matěj – 8. Holý David, 90. Burian Marek (vl.). Rozhodčí: Pánek. ŽK: 3:2. Diváků: 160.

Sestavy:
Doksy: Binder - Šimon M. (72. Šimon J.), Kopecký, Vaňátko, Toman, Finklár  (64. Bečvařík), Kulha, Kukla (80. Polívka), Zoubek (46. Brodskýj), Konečný (46. Kouba), Burian.