Prvním finalistou krajského poháru je lídr fotbalového přeboru Libereckého kraje Doksy. Ve středečním podvečeru na městském stadionu v České Lípě se odehrálo napínavé semifinále, které rozhodl za stavu 2:2 až penaltový rozstřel. V něm hosté vyhráli 5:4. O trofej se utkají se Skalicí u České Lípy, která v druhém středečním semifinále vyhrála 4:0 v Rovensku pod Troskami.

Téměř podzimní počasí přilákalo na fotbal vcelku dobré úrovně málo diváků, ale dívat se bylo na co. „V první půli nám chyběl větší pohyb. Udělali jsme nějakou chybu v defenzivě a soupeř to hned potrestal. Pak jsme byli šťastnější v penaltách,“ řekl trenér Doks Michael Šimek.

Ilustrační foto
Sportovní tipy: Kam o víkendu vyrazit za sportem na Českolipsku

„K dnešnímu zápasu jsme nastupovali v neúplné sestavě díky pracovnímu vytížení a někteří se k zápasu nedostavili. Povolali jsme čtyři dorostence a dva dostali šanci hned od začátku. Chtěli jsme hrát ze zabezpečené obrany a vyrážet k nebezpečným útokům, což se vcelku dařilo a vytvořily se i šance. Škoda některých, které si říkaly o gól. Věděli jsme, že Doksy jsou vítěz krajského přeboru a musím jim pogratulovat, i když si myslím, že jsme dnes v oslabené sestavě na ně měli. Bylo to vyrovnané utkání,“ uvedl českolipský trenér Hynek Vrabec.

Listinu střelců otevřel Tomáš Polívka, když s jistotou proměnil ve 23. minutě penaltu a Doksy vedly 0:1. Dvě minuty nato byl v šestnáctce hostí faulován Karel Kaňkovský a byla z toho další penalta v utkání. Milan Lakatoš si postavil míč na penaltový puntík a nedal Binderovi šanci 1:1.

Ondřej Petr z Nového Boru.
Ondřej Petr a Italka Morvillo ovládli HusMuž Duathlon

Úvod druhých pětačtyřiceti minut byl absolutně vyrovnaný. Další minuty byly trochu nervózní. Vedení se ujali v 66. minutě gólem Adama Dlouhého domácí. Po chybě obrany střílel z hranice velkého čtverce do prázdné branky 2:1. Jenže o tři minuty později si vzali slovo hosté, a to poměrně rázně. Na levé straně obešel dva beky Mirek Kukla a poslal prudký centr po zemi přes celé vápno, na jehož konci byl připraven Jakub Šimon a mazácky srovnal skóre na 2:2.

V pokutových kopech byli úspěšnější hosté. Proměnili všech pět penalt (Kukla, Šimon, Vaňátko, Kopecký a Finklára), domácí jen čtyři (Valta, Duda, Lakatoš a Kaňkovský, nedal Karlík). „Penalty jsou loterie,“ dodal Vrabec.

Vladimír Černý