Úplně první přátelské utkání odehrála Stráž pod Ralskem, která porazila účastníka I.A třídy ze Šluknova 2:1. O branky vítězů se postarali Tomáš Košťál a Jan Svačinka, za Šluknov snižoval Didi.

„No, první přátelák je vždy těžké hodnotit. Před týdnem jsem začali s tréninkem, navíc jsme nebyli kompletní. Museli jsme si dokonce půjčit dva hráče, kteří u nás ani nehrají. Dva kluky máme v karanténě, dva jsou dlouhodobě zranění. Vyhrálo se, to je fajn. Ale jinak to po fotbalové stránce byla velká bída. Osobně jsem ale od toho moc neočekával,“ shrnul své dojmy Karel Knejzlík, trenér FK Stráž pod Ralskem.

Stráž má zatím dojednané další čtyři přátelské zápasy. V neděli 20. února hraje s Dobroměřicemi, 26. února nastoupí v Mimoni, 5. března v rámci poháru LKFS poměří síly s českolipskou Lokomotivou a 12. března narazí na silný Pěnčín. Další dvě utkání před startem jarní části krajského přeboru jsou ještě v jednání.

Skalice sehrála už druhou přípravu, když porazila silné Litoměřicko 2:0. O branky se podělili Freml s Kaňkovským. „Dobrý zápas s velmi kvalitním soupeřem. Osobně jsem čekal, že to bude ještě těžší, ale celkově slušná příprava. Po celou dobu jsme měli utkání prakticky pod kontrolou. Mohli jsme dát i více branek, hlavně ve druhém poločase tam byly další šance,“ řekl Zdeněk Baťka, kouč Skalice.

„Sice jsme prohráli, ale zejména v prvním poločase byl k vidění svižný fotbal z obou stran. Také jsme rádi, že všichni hráči zvládli soustředění bez zranění,“ pochvaloval si Štefan Knapík, trenér FK Litoměřicko.

Skalice bude hrát další přípravu v sobotu od 13 hodin v České Lípě proti dorostu Slovanu Liberec.

Nový Bor měl hrát s Jílovým, ovšem tým z Děčínska spadl do karantény, takže se zápas nehrál. Další utkání by měli novoborští fotbalisté sehrát v sobotu od 14.30 na půdě Lovosic.