Svěřenci Karla Knejzlíka naposledy doma podlehli Višňové 1:2, v tabulce spadli na dvanácté místo, na předposlední Nový Bor mají sedmibodový náskok. „Tady jsme potřebovali a chtěli bodovat. Začátek tomu odpovídal, do soupeře jsme se zakousli. Nejprve zahodil stoprocentní šanci Špivák, o chvilku později se v rohu hřiště prosadil Komárek, jeho přesný pas pak proměnil ve svou premiérovou trefu v mužském týmu David Biedermann,“ pochválil své svěřence Karel Knejzlík.

Stráž ale hosté opařili po čtvrt hodině, po chybě v obraně Višňová proměnila svou první šanci e vyrovnaní. „Dál se hrálo opticky podle našich not a měli jsme územní převahu, ale pouze před vápno. Tam už tradičně chyběla překvapivá myšlenka vedoucí k šanci nebo jiné gólové řešení. Postupem času začalo přibývat na našich kopačkách chyb a nepřesných přihrávek. Hosté se tak stále častěji objevovali před naší brankou, ale také neúspěšně,“ pokračoval Knejzlík.

Druhý poločas byl pro diváky zajímavější a fotbalově výživnější. „Z naší strany však herně velmi slabý. Mdlý vstup do druhého dějství hosté potrestali hned v úvodu v 55.min, když se po rohu prosadil Holec. Když se v 65.min poroučel do sprch po druhé žluté kartě a následné červené Košťál, naše situace začala být ještě svízelnější,“ kroutil domácí kouč hlavou.

I v deseti se Stráž tlačila za vyrovnáním, měla územní převahu. Jenže… „Bohužel to bylo bez myšlenky, se spoustou nepřesností a jednoduchých chyb. Naše sterilita v ofenzivě se projevila v plné nahotě a zajímavých šancí bylo jako šafránu,“ smutně konstatoval.

Deset minut před koncem dostal červenou kartu hostující Pospíšil, síly na hřišti se vyrovnaly. „Náš tlak vyústil v 88. minutě, kdy jsme kopali penaltu po zákroku na Szaba. K pokutovému kopu se stejně jako před týdnem v Železném Brodě postavil Špivák, ale tentokrát tíhu okamžiku neunesl a svoji slabou střelu poslal do rukavic Urbana,“ dodal Knejzlík.


Načítám výsledky ...

Načítám tabulku ...