Je jasné, že Kamenice, která patří na mapě pod Zákupy, chce i na jaře hrát o co nejvyšší příčky. „Chceme hrát nahoře, ale tabulka je hodně vyrovnaná. Uvidíme, co nám přinesou první zápasy,“ má jasno zkušený trenér Kamenice Bohuslav Najman.

Pane trenére, po podzimu jste na šestém místě. Jste s první polovinou soutěže spokojený?
Když podzim skončil, tak jsem si říkal, že jsme mohli mít více bodů a být v tabulce ještě výš. S odstupem času to ale hodnotím tak, že to není vůbec špatné. Jasně, někde jsme zbytečně ztratili body. Ale jinak byl ten podzim slušný.

Tabulka je nesmírně vyrovnaná. Béčko Arsenalu sice dominuje, ale desáté Doksy ztrácí na druhé místo pět bodů. Překvapilo vás to?
Upřímně? Ani ne. Očekával jsem, že Arsenal B bude hrát vysoko. Má podporu od třetiligového A týmu, to je pak o něčem jiném. Ostatní pořadí? Tam velké překvapení není.

Hádám, že už jste začali zimní přípravu, viďte?
Ano, začali. Trénujeme dvakrát v týdnu, chodíme běhat do České Lípy, pak tam budeme mít k dispozici umělku. Začali jsme v půlce ledna, co mistráků je času dost. Postupně nabíráme fyzickou kondici. Zatím máme dva přátelské zápasy – proti Bělé a proti Mimoni. Ještě řešíme případné třetí utkání.

Změnil se, nebo se ještě bude měnit váš hráčský kádr?
Nikdo neodešel, respektive nikdo se nechystá odejít. Ale může se stát, že bude někdo někoho lanařit. Hodně mě potěšil fakt, že se nám uzdravili marodi.

Sportovní kalendář Libereckého kraje pro rok 2024. | Video: DENÍK/Jakub Vítek

Kdo přesně?
Uzdravil se Marek Burian, ten chtěl už skončit s fotbalem, ale zapojil se do přípravy a má zase chuť hrát. Před rokem se nám v přátelském zápase těžce zranil útočník Honza Löffler, ten už je také uzdravený. Dalším hráčem, který už není na marodce je Pavel Stand. Ze Zákup jsme navíc přivedli obránce Michala Garajčeka. Takže bychom měli mít tak patnáct, šestnáct hráčů.

Jaké cíle má Kamenice v jarní části sezony?
Chtěli bychom bojovat o vrchní příčky. Ale jedna věc je přání a druhá skutečnost. Uvidíme, jak se rozběhne jarní části sezony. Může přijít zranění, na podzim jsme si toho vybrali až moc, tak věřím, že už to máme za sebou. Hodně napoví první zápasy, pak budeme moudřejší.

Vy tedy budete pokračovat jako hlavní trenér, je to tak?
Ano, budu pokračovat.

Vy jste si na podzim užili hned šest okresních derby. To asi kvitujete, ne?
Určitě, okresní derby jsou pro hráče daleko zajímavější. Navíc, jak už jsem zmínil před sezonou, nemusíte jezdit nějaké velké dálky.

Myslíte si, že o vítězi západní skupiny je rozhodnuto?
Já si myslím, že ano. Arsenal B si to pohlídá. Pro jejich klub je určitě lepší, aby rezerva hrála vyšší soutěž. Když si vezmete, že se tam budou rozehrávat hráči A týmu po zranění, tak je určitě příjemnější, když se tam bude hrát I.A třída.


Načítám tabulku ...