„Chceme postoupit, i když se o tom nemluví. V Rozstání je to celkově fajn. Máme výborné podmínky, kvalitní hřiště i vedení. Herně byl podzim dobrý, až na pár výjimek právě ty Hodkovice, se kterými jsme ve dvou zápasech získali jen jediný bod,“ přiznal Vojta, jenž začínal s fotbalem v sedmi letech v Osečné. „Za starší žáky jsem hrával v Českém Dubu, pak se vrátil do Osečné, kde jsem od svých 15 let začal hrát za chlapy,“ potvrdil. Právě hra v mladém věku za dospělé přinesla pro něj jednu zkušenost. „Dostal jsem se v patnácti na testy do Sparty. Tehdy mě tam doporučila Mocová, hráčka Sparty a rodačka z Osečné, která mě párkrát viděla hrát. Tři dny na Spartě s trenérem Frýdkem a trénovat v areálu na Strahově. To bylo něco. Jenže jsem neměl doma moc dobré zázemí, takže z toho nic nebylo,“ vzpomněl aktuální střelec Rozstání, který má svůj kanonýrský strop ve 22 trefách za celou sezonu.

V letošním utkání I. B třídy vyhrálo Rozstání ve Stráži nad Nisou 5:0 a všech pět branek vstřelil právě Vojta. „Pokud zdraví dovolí, chtěl bych svůj rekord překonat a být s týmem na konci sezony první v soutěži. Kádr máme velmi dobrý, když navíc přišli mladý Dobrovolný, který jezdí jako pila a také Kuba Žoček, což je rozdílový hráč,“ uvedl fanda libereckého Slovanu.

Fotbal ho naplňuje, i když hrával na základce florbal. „Ale fotbal a florbal u mě nešel skloubit, ale zahraji si tenis a jsem pro všechny míčové sporty. Na rozdíl od zimních. Ty moc ne,“ doplnil fotbalista, který měl v minulosti zpřetrhané vazy v kotníku a před třemi lety mu částečnou stopku vystavil zánět u srdce.

Jak říká: „Moc hezkých gólů nedávám. Pět jich v jednom zápase bylo teď se Stráži, jinak pěkný byl ten za Osečnou nůžkami v patnácti.“

A budoucnost fotbalu na Liberecku? „Snad už omezení spojené s covidem pomine, protože hodně lidí kvůli tomu skončilo. Pak to bude snad v pohodě. Ke dnu ale fotbal nepůjde, zůstane to stejné,“ potvrdil hráč, který měl v nedávné minulosti nabídky ze Stráže pod Ralskem i Mšena do krajského přeboru. „Teď jsem však spokojený v Rozstání, ale jednou, až na stará kolena, bych se vrátil do Osečné,“ uzavřel hráč, který v civilu dělá špinavou práci v těžkém průmyslu.