Na půdě Rynoltic předvedli svěřenci Petra Kabáta naprosto šílený úvod. Posuďte sami – po osmi minutách prohrávala Lokotka 0:3… „Začátek byl z naší strany hrozný. To pak těžko něco uhrajete,“ kroutil hlavou Petr Kabán, trenér českolipského nováčka.

Přesto se hosté otřepali, dokázali snížit a do konce poločasu nesehráli špatnou partii. „Velká škoda, že jsme se nepřiblížili na rozdíl jediné branky, šance tam byly,“ poznamenal.

Po změně stran se ale zázrak v podobě obratu nekonal. Domácí Hanzl přidal z penalty velmi brzy čtvrtý gól, zbytek zápasů už na hřišti existovalo defacto jedno mužstvo. „Potom jsme úplně vypadli ze hry, nic se nám nedařilo. Kluci to prostě mají v hlavě,“ zdůraznil.

Lokomotivě sice neujíždí vlak, jelikož spodek tabulky je poměrně vyrovnaný. Třeba na devátý Košťálov ztrácí pouhé tři body. Přesto je jasné, že jestli se chce nováček porvat o záchranu, chtělo by to něco změnit. „Budeme muset udělat změny v sestavě, taktice. Je jasné, že se musíme pokusit přivést další hráči. Máme úzký kádr a doplácíme na to,“ dodal Kabát.

Druhý zástupce Českolipska má zatím příjemnější starosti. Mimoň se z devíti body drží na osmém místě tabulky. Ačkoliv měla v domácím zápase proti Doubí jednoho hráče na střídání, udolala ho 2:1.

V dalším kole hraje Lokomotiva doma proti celku Košťálov/Libštát, Mimoň doma hostí kvalitní Rynoltice.

Jiskra Mimoň - Sokol Doubí 2:1 (1:1)

Branky: Moc, Tandera - Rydval. R: Mach. ŽK: 4:1, 101 diváků.

Mimoň: Michálek - Návesník, Konrád, Pobuda, Moc, Matušek, F. Foubík, Hřeben (69. Eichler), Tandera, David, V. Foubík.