„Rychnov nás přehrál, my jsme navíc neproměnili šance. Opět. Dostaneme v 45. minutě zbytečný gól, po změně stran přišly další dvě branky. Pak už nebylo co řešit,“ kroutil hlavou Radek Novák, kouč České Lípy.

„Lípa je, za nás, smolný tým této soutěže. Nehrají špatný fotbal a v týmu mají kvalitní individuality. Úvod zápasu ale patřil nám, drželi jsme balón a měli jsme více šancí. Když jsme z kraje druhého poločasu dali rychlý gól, na hřišti jsme kralovali,“ nechal se slyšet Ondřej Králíček, asistent rychnovského trenéra.

Ze soutěže se odhlásily Hejnice, jsou tak prvním sestupujícím. Bude Lokotka na řadě? „Nezbývá nám nic jiného, než dohrát poslední dva zápasy. Stále tam je teoretická šance, že můžeme týmy před námi přeskočit. Otázkou je, kolik týmů bude padat. Uvidíme,“ pokrčil rameny.

Situace na konci sezony opravdu není dobrá. „Chybí nám šest lidí ze základní kádru. To je prostě velký problém. Už teď musíme říct, že tenhle ročník pro nás bude velkým zklamáním. Čekali jsme od toho víc. Jak už jsem řekl, řešili jsme hromadu absencí. Velkým problémem bylo, že nám skončil náš brankář. Kdyby Jirka zůstal, věřím, že bychom měli o šest bodů méně,“ připomněl Novák, jenž se musí mezi třemi tyčemi spoléhat na mladičkého Jana Poláka (ročník 2004).

„Rozhodně na něj ale nechci házet vinu, je toho na něj moc. Je to osmnáctiletý kluk, který vlastně musí chytat za áčko, béčko a ještě okresní přebor za dorost,“ dodal na závěr.


Načítám tabulku ...