„Přípravu jsme začali 11. července. Co se týče přístupů hráčů, byl jsem hodně spokojený,“ přiznal.

Jak tedy dopadly Doksy v přípravných zápasech? Dorost Arsenalu porazily 3:2, pak prohrály 2:3 v Dubé. Následovala domácí prohra 0:3 se Sokolem Pečice a v generálce porážka 1:4 v Žandově.

„Bohužel nás postihla na konci přípravy marodka. Navíc jsme v přípravných zápasech zkoušeli jiné rozestavení, což se vůbec neosvědčilo. Po operaci achillovky je Vaňátko. Sice už nemá berle, ale podle mě začne až v zimě. V Dubé se nešťastně zranil Honza Koželuh, který tak musel na operaci kolene. A třetím do party je dvacetiletý Martin Bažo, kterého taky čeká operace kolene,“ kroutil hlavou.

Fotbalisté Skalice (modrá) porazili v generálce Junior Děčín 6:2.
FOTO: Generálka Skalici vyšla na jedničku. S jakým kádrem půjde do sezony?

Navíc v generálce proti Žandovu postrádal Studenovský další čtyři hráče základní sestavy.

„Pepa Švec, který je naším klíčovým hráčem, měl problémy se svalem. Honza Kněžour měl hnisavou angínu. Kvůli rodinným důvodům nebyl Ondra Čejka. A čtvrtým byl Šverma, který dlouhodobě bojuje buď s nemocí, nebo se zraněním. Rozhodně se nechci vymlouvat, ale je to prostě fakt,“ zdůraznil.

Studenovský na konci minulé sezony vyslovil přání, že by rád svůj tým posílil. Jak to celé dopadlo?

„Vrátil se Marek Adamík, z ciziny se vrátil Tomáš Říha. Z České Lípy ještě ladíme přesun mladého Davida Brestiče. Měli jsme vytipovaných další osm hráčů, jeli jsme za nimi, abychom se na ně podívali. Ale oni neměli zájem. Pan Kolář z Jestřebí nám sebral Martina Věcheta. To mě mrzí, je to hráč ze základní sestavy,“ prozradil kouč Doks.

„Chtěl bych být v horní polovině, třeba do sedmého místa,“ dodal na závěr zkušený trenér.


Načítám výsledky ...