Hosté nastoupili, až na jednu změnu, ve stejné sestavě jako doma. Také domácí zaznamenali jedinou změnu v základní sestavě. Utkání průměrné úrovně v němž byla spousta nepřesností z domácí strany a týmu navíc chyběl klid v koncovce. Hosté sice drželi balón krátkými přihrávkami, měli optický tlak, ale obě defenzivy pracovaly spolehlivě. V 15.min. spálil tutovku Štěpán Picek.

Při útoku Železného Brodu vyběhl Honza Binder daleko z branky, k míči se dostal po přesném centru od Makuly Picek a ze šesti metrů, sám před brankou hlavou přestřelil. Už se zdálo, že poločas bude bez gólu, ale ve 43.min. uvolnil Matěj Šimon Michala Kulhu, jenž vypálil z pětadvaceti metrů, míč zaplaval a stočil se k tyči a spadl do branky – 1:0. Gólman Zdeněk Mařík neměl šanci.

Po přestávce nechal o sobě vědět Tomáš Polívka. V 60.min. spálil šanci po přihrávce od Jakuba Šimona a o pár minut později poslal dlouhý pas Jakub Šimon z vlastního vápna do běhu Polívkovi, ale jemu zabránil skórovat Martin Král a vybíhající gólman Mařík. A v 69.min. po úniku tři na jednoho a  přesném centru Jakuba Šimona střílel Polívka mezi obránce a brankáře k tyči – 2:0 .

Po deseti minutách a po závaru před Binderem nastřelil tyč střídající Marek Šefr, závar pokračoval a Martin Finklár neubránil dva útočníky na brankové čáře a míč dostal do sítě Tomáš Kotlár – 1:2 . Až v 91 min. po přihrávce Tomáše Konečného upravil konečné skóre Ondřej Brodský střelou z ostrého úhlu z pravé strany k zadní tyči – 3:1 . Hosté hráli uvolněně, zatímco domácím velela povinnost zvítězit, hráli poněkud nervózně.

„Trochu nás svazuje nervozita, ale udělali jsme důležitý krok k vítězství v krajském přeboru,“ řekl trenér Doksy Michael Šimek „Domácí hráli špatně a vyhráli. V prvním poločase jsme byli určitě na míči lepší a rozhodla střela Kulhy v posledních minutách. Dnes byl fotbal takový ospalý. Dvakrát jsme prohráli a dvakrát jsme prohrát nemuseli,“ řekl trenér Železného Brodu Jaroslav Kletečka.

Doksy - Železný Brod 3:1 (1:0)

Branky: 43. Kulha Michal, 69. Polívka Tomáš, 90+1. Brodský Ondřej  -  79. Kotlár Tomáš. Rozhodčí: Nešněra Filip, Zboroň Petr, Mařatka Karel. ŽK: 1:1. Diváci: 130.
Sestava Doks : Binder Jan, Bečvařík David, Vaňátko Michal, Finklár Martin, Polívka Tomáš, Kulha Michal, Šimon Jakub, Kukla Miroslav (K), Zoubek Martin (70. Konečný Tomáš), Šimon Matěj (78. Brodský Ondřej), Burian Marek.
Sestava Železného Brodu : Mařík Zdeněk, Hloušek David, Habr Vojtěch (61. Šefr Marek), Kotlár Martin, Kotlár Tomáš, Král Martin, Makula Kamil, Aubrecht Oldřich (K), Musílek Petr, Picek Štěpán, Vanc Karel.