Předchozí
1 z 10
Další

Fotbalový areál v Hrádku nad Nisou.Fotbalový areál v Hrádku nad Nisou.Zdroj: DENÍK/Tomáš Honzejk

V roce 2019 došlo k rekonstrukci umělé trávy, skladu pro techniku a materiál a obnově zavlažování na hřišti FK Hrádek nad Nisou. V následujícím roce získal klub dotaci od MŠMT na rekonstrukci travnaté plochy, tribuny, hrazení a střídaček. Díky této dotaci se také zpevnily plochy kolem stadionu a obnovily parkovací plochy, kam se v tuto chvíli vejde minimálně 30 aut. Dále proběhla rekonstrukce vstupu do areálu a hlavní vjezdové brány a koupila se nová informační tabule. Díky důležité spolupráci s městem proběhla také obnova veřejného prostranství. Vybudovalo se dětské a workoutové hřiště uvnitř fotbalového areálu pro širokou veřejnost. Při vstupu do areálu si nelze nevšimnout právě skvěle upraveného trávníku.

Fotbalový areál ve Velkých Hamrech.Fotbalový areál ve Velkých Hamrech.Zdroj: DENÍK/Dagmar Březinová

Bohatý na všestranné vyžití je areál divizního fotbalového klubu Velké Hamry v okrese Jablonec nad Nisou. Přístup do něj má veřejnost zdarma po celý rok a může využívat všechny nabízené aktivity. K dispozici je umělá tráva na fotbal, další umělka na tenis, basketbal a podzemní hokej, která v zimě slouží jako lední plocha. K využití je také atletická dráha. Kolem hřiště nechybí inlinová dráha, ta se v zimě mění na okruh pro běžkaře. Nechybí restaurace s občerstvením, dobrým pivem a chutnými klobásami, při menších akcích je v provozu bufet. Děti se vyžijí na dětském hřišti. K areálu patří také bike park.

Fotbalový areál Lokomotivy Česká Lípa.Fotbalový areál Lokomotivy Česká Lípa.Zdroj: DENÍK/Jaroslav Zeman

Účastník I.A třídy hraje v areálu, který nabízí několik sportovních vyžití. Fotbalové hřiště a kabiny jsou majetkem města, fotbalový klub si je pronajímá. Nechybí hlavní hrací plocha a tréninkové hřiště, které si klub před pěti lety zrekonstruoval. Chystá se také oprava tribuny. U hřiště je nový vrt a automatické zavlažování. Do areálu také patří antukové hřiště a hřiště na plážový volejbal. Nechybí menší fotbalové plácek pro nejmenší, nebo dětské hřiště a místo s posilovacími prvky. Nedávno v areálu hořelo, klub tak musí řešit obnovu nebo zbourání poničených prostor.

Fotbalový areál SK Studenec.Fotbalový areál SK Studenec.Zdroj: archiv klubu

Krásný areál má taky SK Studenec, účastník krajského přeboru. Důvod? Nové zázemí, dva roky staré, účast mužů v krajském přebor Libereckého kraje - poprvé v historii klubu. Klub letos oslaví 100 let od svého založení.

Fotbalový stadion Arsenal Česká Lípa.Fotbalový stadion Arsenal Česká Lípa.Zdroj: archiv klubu

Divizní fotbalisté Arsenalu Česká Lípa bojují o postup do třetí ligy. Na Městském stadionu se kdysi hrála druhá nejvyšší soutěž. Takže nominace je jasná.

Stadion FK Turnov.Stadion FK Turnov.Zdroj: Deník/Tomáš Honzejk

Nováček divize se může pochlubit pěkným stadionem, kde nechybí ani umělá tráva.

Restaurace ve fotbalovém areálu Krásná Studánka.Restaurace ve fotbalovém areálu Krásná Studánka.Zdroj: Deník/Tomáš Honzejk

Dominantou hřiště Krásné Studánky vždy byly vzrostlé topoly, které už od letošního roku k vidění nejsou. Areál se může pyšnit také velkou restaurací s názvem 'Na Hřišti'. "V hlavní budově areálu ji provozuje nájemce. Je otevřena na všechny zápasy domácích mužstev. Jedná se o utkání A-týmu, B-týmu, mládežnických kategorií, ale také u nás hrají mladší a starší žákyně Slovanu Liberec.

Vstup do kabin ve fotbalovém areálu Chrastavy.Vstup do kabin ve fotbalovém areálu Chrastavy.Zdroj: Deník/Tomáš Honzejk

Jedenáct. Přesně tolik let uplynulo od zničujících povodní v Chrastavě, které vzaly místnímu Spartaku celý areál a klub tak musel začít budovat vše od nuly. To se po dvou letech povedlo. Třešničkou na dortu byl postup do divize v roce 2016.

Stadion FK Přepeře.Stadion FK Přepeře.Zdroj: Deník/Tomáš Honzejk

Nesmazatelným písmem zůstane navždy zapsána sobota 4. srpna 2018 jako zásadní mezník historie FK Přepeře, který si z „pralesa“ proklestil cestu až do třetí ligy. Z mírovského béčka je třetiligové přepeřské áčko, a to si po azylu v Semilech a Turnově otevřelo před pěti lety vlastní svatostánek! Jak už to bývá, poměrů znalé asi nepřekvapí, že stadion ponese název hlavního sponzora – RTW Aréna.

Fotbalové hřiště FK Jiskra Mšeno.Fotbalové hřiště FK Jiskra Mšeno.Zdroj: Deník/Dagmar Březinová

Tým, hrající krajskou I.B třídu má dvě travnaté hřiště, ale také umělou trávu s osvětlením. Nechybí restaurace, nebo sauna. 

SOUTĚŽ: Hledá se nejlepší fotbalová adresa
Mimořádná soutěž Deníku: Hledá se nejlepší fotbalová adresa v Libereckém kraji

Aktuální nominace: FK Velké Hamry, FK Hrádek nad Nisou, TJ Lokomotiva Česká Lípa, SK Studenec, Arsenal Česká Lípa, FK Turnov, FK Krásná Studánka, Spartak Chrastava, FK Přepeře, FK Jiskra Mšeno.  

Jak nominovat vaše oblíbené místo?
Stačí maličkost: pošlete email na adresu fotbalova.soutez@denik.cz. K zařazení do soutěžní ankety je zapotřebí adresa fotbalového areálu, minimálně jedna fotka ze hřiště, tribuny či zázemí, zdůvodnění nominace a jméno nominujícího. Nominace přijímáme do 28. března.