„Podzimní část hodnotím velmi kladně. Skončili jsme na krásném osmém místě. Největší rozdíl mezi okresním přeborem a krajskou soutěží je kvalita hráčů. Nastupovali proti nám borci, co dříve hráli krajský přebor, nebo divizní soutěž. Dokonce jsme na našem hřišti viděli hrát Martina Abrháma, který kopal za Spartu a Slavii,“ usmíval se Rudolf Věchet, zkušený trenér Dubnice.

Tým z Českolipska zažil v zápasech nejrůznější emoce. „Nejvíce mě zklamala odvolaná penalta ve Vratislavicích a neuznaný gól ve Cvikově. Obojí navíc po delší časové prodlevě. Do paměti se mi nejvíce vryl zápas s Rozstáním, který jsme vyhráli 4:1. Naopak bych opravdu nejraději zapomněl na nechutný závěr na hřišti Cvikova. Hodně mě potěšilo, že si na naše domácí zápasy našli cestu diváky. Chodilo třeba sto padesát lidí, někdy dokonce i dvě stovky,“ zdůraznil.

Střeleckým tahounem nováčka byl Radim Věchet. Syn trenéra, který nasázel 20 branek a je druhým nejlepším kanonýrem v soutěži. „Předně jsem rád, že se nám nikdo vážně nezranil. Velkou oporou byl Radim Věchet, který dal dvacet branek. Společně s Rozstáním máme nejlepší obranu, takže pochvalu tak zaslouží čtveřice Radošínský, Tomáš Věchet, kapitán Tschervenka a Mařica,“ má jasno Rudolf Věchet.

Na zimní přípravu budou mít kluby v krajské I.B třídě opravdu moře času. „Zimní příprava bude specifická, téměř čtyři měsíce budeme bez mistrovských zápasů. Budeme to samozřejmě řešit tréninky a přáteláky. Kádr asi nedozná změn, jednoho hráče bych ale rád přivítal. Od jarních odvet očekávám, že se popereme o ten slušný střed tabulky, který aktuálně držíme,“ dodal Věchet.