Jediný přípravný zápas sehrají během letní přípravy fotbalisté FC Nový Bor na domácí půdě. Dnes od 17:30 hodin hostí Vilémov.

Na další zápasy před startem nové sezony zamíří Borští na hřiště soupeřů. „Tréninkové plochy nemají ideální kvalitu, především kvůli velkému suchu a i když se snažíme udržet trávník zelený, naše technické a zastaralé zařízení to nedokáže zajistit. Proto vedení klubu sjednalo sehrát přípravné zápasy na hřištích soupeřů,“ vysvětlil sekretář novoborského klubu Jiří Obrovský.

Staronového účastníka krajského přeboru, kam Nový Bor letos sestoupil z divize, čeká tento týden ještě zápas v Mnichově Hradišti, kam jede v neděli. V srpnu změří síly s týmy Modrá/Hrobce a FK Junior Děčín. První mistrovský zápas v nové sezoně nabídne 18. srpna rovnou okresní derby, kdy do Boru přijede tým Doks.

Hráčský kádr pro krajskou soutěž byl měl v Novém Boru zůstat z větší části pohromadě. V přípravných zápasech už tým z města sklářů zkouší i některé posily. „ V přípravném zápase ve Štětí dal trenér Broschinský do základní sestavy hráče, o kterých jednáme na přestup. Jsou to Částka, Řezka, Kramera a další,“ dodal Obrovský.