"Hned začátek utkání naznačil, že nás nebude čekat nic lehkého. Od začátku bylo tempo zápasu vysoké a drželo se až do poslední minuty. Oba týmy předvedly velmi dramatickou podívanou a oba si zasloužily vyhrát," řekl Jan Starý, jeden z českolipské trenérské dvojice, který doplňuje Lukáše Valtu. 

"Prvních 25 minut jsme překvapivě zatlačili soupeře na jeho polovině a vytvořili jsme si několik šancí. Z jedné z nich skóroval z pravé strany Lukáš Třeštík, který nastoupil v útoku místo zraněného nejlepšího střelce týmu Tadeáše Hanla. Po vstřeleném gólu ale soupeř přidal a naši hráči byli až moc pasivní z čehož pramenil vyrovnávací gól. Paradoxně ale zrovna z brejkové situace kdy samostatný únik nezakončil Vojtěch Kříž," pokračoval Starý. 

"O poločase jsme si řekli několik taktických věcí a zkusili kluky trochu namotivovat. Druhá půle už byla od našeho týmu mnohem lepší než závěr prvního poločasu, ale také hosté přidali. Hrál se fotbal nahoru dolu a na obou stranách jsme mohli vidět několik tutových šancí," zdůraznil. 

V bráně čaroval Filip Machač a těsně před koncem mu ještě vypomohl Patrik Krejčík, který po přehození brankáře zahrál míč na roh. Na domácí straně měl několik šancí Vojtěch Kříž a také Lukáš Třeštík, ani jednomu se ale nepovedlo prostřelit brankáře hostí. Slibnou situaci si domácí vytvořili také v 70.minutě kdy si Vojta Kříž obhodil vybíhajícího brankaře, jenže se dostal do velkého úhlu a tak se snažil míč dostat před odkrytou bránu na nabíhajícího Matouše Volka, centr byl ale příliš dlouhý. Česká Lípa se tak musela smířit s jedním bodem. 

"I přestože jsme utkání nedotáhli do vítězného konce, musíme kluky pochválit za skvělý, bojovný výkon. Přesně tento typ kvalitních zápasů posouvá výkony našich hráčů nahoru a doufáme, že budou v poctivé práci pokračovat. Příští zápas jedeme na hřiště FK Teplice, které jsou v tabulce na prvním místě. Věřím, že pokud podáme stejně kvalitní výkon, můžeme pomýšlet i v příštím kole na bodový zisk," dodal bojovně Jan Starý. 

Proti Dukle B nastoupili také mladší dorostenci, kterří nakonec prohráli vysoko 0:8.