Přesto byl poslední víkend z pohledu celků z Českolipska zajímavý, k vidění byly dva derby zápasy. Kamenice doma přehrála nováčka z Lindavy 5:3. Domácí vedli už v 35. minuty 4:1, nakonec se ale o výsledek museli strachovat. „Dali jsme o dvě branky víc, takže jsme asi vyhráli zaslouženě. Měli jsme dobrý úvod, celkově nám vyšel první poločas. Lindava hrála sympaticky a po změně stran se dostala na dostřel. Ale my jsme přidali rychlou pátou branku a vedení nepustili,“ pravil Bohuslav Najman, kouč Kamenice.

Stále se nedaří českolipské Lokomotivě, která doma podlehla Cvikovu 1:4. Lokotka po sestupu z I.A třídy je po třech kolech bez jediného bodu. Přitom Lokotka začala dobře, v první půli byla lepší a vedla 1:0. „Oproti předešlým zápasům jsme začali dobře. Byly tam šance, mohli jsme dát více branek,“ řekl Viktor Česenek, kapitán Lokomotivy.

Po změně stran se ale obraz hry naprosto změnil. „Začalo to tím, že jsme vyrobili hloupou penaltu. Pak to bylo z naší strany katastrofální, směrem dopředu tam nebylo vůbec nic. Cvikov nás přehrával jednoduchým fotbalem a zaslouženě vyhrál,“ zakroutil hlavou.

„Tenhle zápas jsme chtěli zvládnout, místo toho se dostáváme pod tlak. Teď máme Doksy, to už musíme bodovat,“ dodal bojácně.

Cvikov si naopak užil první vítězství v sezoně. „Na začátku jsme si nevěděli rady s rychlým fotbalem domácích. Postupně jsme se s tím nějak srovnali a po změně stran už byli lepší týmem. Měli jsme tam po změně stran doslova snový vstup. Nedali jsme ještě jednu penaltu, gól na 2:1 byl zlomový. Pak už jsem věděl, že to nepustíme. Tři body bereme, navíc z venkovního utkání,“ pochvaloval si Pavel Sehnal, trenér fotbalistů Cvikova. 

Na první body čekají Doksy, kde po dvou jasných porážkách skončil na vlastní žádost trenér Petr Studenovský. Jeho post dočasně převzal aktuálně zraněný hráč Michal Vaňátko. Doksy v Hodkovicích bojovaly a předvedly sympatický výkon. Přesto prohrály 1:2.


Načítám výsledky ...

Načítám tabulku ...