Fotbalisté Skalice u České Lípy (KP) si k prvnímu přátelskému zápasu přizvali dorostence českolipského Arsenalu U 19. Mladíci nakonec slavili výhru 3:2. „Přiznám jsem, že jsem na zápase nebyl. Celý týden jsem měl horečky, ale informace mám. Klasický zápas proti dorostencům, takový hurá fotbal nahoru, dolů. Mezihry tam asi moc nebylo. Udělali jsme chyby v obraně, dorostenci to potrestali, vítězný gól dali v poslední minutě,“ pravil trenér Skalice Zdeněk Baťka.

Skalice před 4 lety slavila 90 let od založení klubu. | Video: UsteckaTV

„S přípravou jsme začali 15. ledna, byli jsme na soustředění v Heřmanicích, kterého se zúčastnilo 18 lidí. Od čtvrtka do neděle se hodně běhalo. V tom zápase byla na klucích znatelná únava, navíc jsme si asi z toho soustředění přitáhli nějakou virózu, pět hráčů je aktuálně na marodce,“ poznamenal.

A co kádr ve Skalici? Jsou nějaké změny? „Jsem rád, že z toho základního kádru vlastně nikdo neodešel. Co se týče posil, tak máme dva hráči v jednání. Pro nás je ale daleko stěžejní to, že bychom chtěli ve Skalici letos postavit nové kabiny. Pokud to všechno dobře dopadne, tak bychom v červnu, až skončí soutěž, chtěli začít kopat,“ dodal Baťka.

Českolipská Lokomotiva, která bude na jaře bojovat o záchranu v I.B třídě, narazila na Šluknov, který patří ke špičce I.A třídy v Ústeckém kraji. Lokotka prohrála vysoko 1:9, velkou hlavu si z toho ale nedělala.

„Pro nás to byl úplně první zápas, nebyli jsme kompletní a brali jsme to jako první přípravu, kde výsledek není důležitý. Šluknov hraje vyšší soutěž, pro nás tak nemůže být měřítkem. Výsledek sice vypadá divoce, ale neděláme si z toho hlavu. Teď nás čeká zimní pohár, kterému se už budeme věnovat daleko víc,“ pravil Viktor Česenek, fotbalista českolipské Lokomotivy.