Na svěřence Tomáše Kucra nejprve čekala podzimní dohrávka západní skupiny I.B třídy, ve které Arsenal doma smázl Novou Ves u Liberce 7:0. Hattrickem se blýskli Hanl se Štěrbou.

„Skóre jsme otevřeli už po pěti minutách po chybě soupeřova brankáře. V utkání jsme byli jasně lepší, do poločasu jsme dali čtyři branky. Celkově jich mohlo být více, ale nemůžeme proměňovat úplně všechno,“ řekl Tomáš Kucr, trenér Arsenalu Česká Lípa B.

Miroslav Dvořák (modrý dres) se po půl roce vrátil do České Lípy.
Ztrácel chuť do fotbalu, tak se vrátil. Pásku mu „ukradl“ jeho bývalý trenér

Jasný lídr I.B třídy, který mašíruje za postupem do vyšší soutěže, hlásí změny v kádru. „Jirka Štěrba se k nám vrátil z Nového Boru. Další naší posilou se stal Martin Švec, který k nám přišel ze Sosnové. Oba kluci mají zkušenost s krajským přeborem a Martin byl jeden z hráčů, který uprostřed zálohy řídil průběh hry,“ řekl Kucr. V brance byl mladý Aleš Kukucz, který přišel ze Stráže pod Ralskem.

Po dohrávce přišel na program osmifinálový zápas poháru LKFS, do cesty se postavil silný Hrádek nad Nisou, který na jaře bude bojovat o vítězství v krajském přeboru. Arsenal B, posílený o hráče z třetiligového „áčka“ vyhrál 3:1. Hattrick zaznamenal Ondřej Valenta.

„Nechceme se chlubit cizím peřím, v utkání nám pomohli kamarádi z A mužstva, kteří tolik nedostávají příležitosti ve své soutěži, a byli to právě oni, kteří byli těmi rozdílovými hráči utkání a dotáhli naše mužstvo k vítězství,“ přiznal Kucr.

Fotbalisté Arsenalu Česká Lípa B postoupili do I.B třídy ze třetího místa okresního přeboru.
Okres hlásí dalšího postupujícího. Čekali jsme na to, přiznal Kucr

„Myslím si, že to bylo vyrovnané utkání, nikdo nechtěl udělat chybu. Po půl hodině jí udělal Hrádek. Po změně stran na nás více tlačil, nám se dařily brejky. Vítězství si moc vážíme,“ dodal českolipské trenér.

„Pro nás to byla velice dobrá prověrka. Věděli jsme, že tady bude kompletní lavička jejich A týmu. V rámci přípravy to byl dobrý soupeř, utkání mělo svou kvalitu. První dva góly padly po našich chybách. V první půli byli lepší na míči, ve druhé zase my,“ uvedl Ondřej Holeček, hrající předseda Hrádku nad Nisou.

Vítězství posouvá Arsenal B do čtvrtfinále Poháru LKFS, kde na něj čeká opět tým z krajského přeboru, a to tým Slovanu Frýdlant, se kterým se utká doma v sobotu 16. března od 17 hodin.


Načítám tabulku ...