Doksy na soupeře vlétly a už po čtrnácti minutách vedly 1:0, do poločasu stihly ještě jednu branku zásluhou Finklára. Štětí se probralo až před poločasem a dočkalo se snížení, které obstaral Neuman. Stejný hráč se zkraje druhé půle postaral i o druhou trefu, čímž vyrovnal stav duelu na 2:2.

To však bylo ze strany hostů vše, následně pálily do černého už jen Doksy. A především Tomáš Polívka, který stihl druhý hattrick v přípravě, tentokrát ho vystřihl za třicet minut.

Štětí se proti Doksům nepředstavilo v nejsilnějším složení a jasná prohra byla dle hostujícího kouče Ransdorfa logická: „Máme sedm lidí z kádru mimo, a tak jsme vzali vše, co doma bylo, proto ten výsledek. Je to z naší strany bída. Máme pořád velkou marodku už od loňska a ne a ne se z toho dostat. Doksy mají dobrý kádr. Kluci jsou bojovní, dobří na balónu.“

To trenér Doks Michael Šimek měl důvod ke spokojenosti, k dispozici měl šestnáct kusů: „Dnes jsme se sešli v šestnácti lidech, všichni si zahráli a dařilo se. Soupeř nehrál v optimální sestavě. Zatím se nám v přípravných zápasech daří a důležité bylo, že se nikdo nezranil.“

Doksy tak zvládly i druhý přípravný zápas a naladily se optimálně na středeční přátelský duel s Arsenalem Česká Lípa, který naposledy porazil Litoměřicko 2:1. Očekávaný přípravný duel na českolipské umělé trávě startuje v 17.30. 

TJ Doksy – SK Štětí 6:2 (2:1)
Branky: 56., 80. a 86. Polívka Tomáš, 14. Soukup Milan, 29. Finklár Martin, 69. Šimon Jakub – 43. a 50. Neuman Jiří. Rozhodčí: Zlatník Jakub, Martínek Lukáš, Chládek David. Diváci: 30.

Doksy: Vosecký Jiří, Burian Marek (74. Frýdek Jakub), Vaňátko Michal (46. Bečvařík David), Kopecký Michal, Kulha Michal, Šimon Matěj (46. Brodský Ondřej), Zoubek Martin (61. Chlumecký Radek), Toman Jan, Šimon Jakub, Finklár Martin (78. Picek Ondřej), Soukup Milan (46. Polívka Tomáš). Trenér: Michael Šimek.

Štětí: Sailer Václav, Fary Pavel, Ransdorf Jiří, Pícha Jakub, Mencl David, Belák Tomáš, Beruška Dominik, Vokoun Jiří, Slavíček Jakub, Prieložný Jan, Neuman Jiří. Trenér: Pavel Hoznédl, Jiří Ransdorf.