Doksy drsně dominovaly. Zda si však po téměř půl století zahraje parta od Máchova jezera divizi, kterou impozantním způsobem vybojovala, není vůbec jisté. Jasno bude do konce týdne, nyní se však jeví pravděpodobnější varianta, že klub zůstane v krajském přeboru. „Já a osmdesát procent hráčů chtějí zůstat v kraji. Na postup nejsme zatím připraveni. A nakoupit na jednu sezonu hráče, kteří se po ní rozutečou, to z dlouhodobého hlediska dokskému fotbalu nepomůže,“ říká v rozhovoru pro Deník Michael Šimek, trenér Doks.

V základní části přeboru jste jen dvakrát prohráli. Opravdu si na postup nevěříte?
Ještě to není rozhodnuté. Jedná se o složitou otázku. V téhle situaci hrát divizi není z mého pohledu dobré. Kluci dělají ve Škodovce na tři směny, na trénink můžou jednou týdně. Nechceme v divizi být a udělat za podzim čtyři body. V téhle situaci je přebor zřejmě maximum.

Přeboru jste dominovali...
Po základní části nám v nadstavbě už trochu chyběla motivace, sílu nám sebral i pohár. Jsme rádi, že jsme se na konci i v kombinované sestavě trošku zvedli a ve Višňové otočili z 1:3 na 5:3. Dobrá tečka za sezonou.

Už jste stihli oslavy?
Něco málo proběhlo po převzetí poháru s Novým Borem, ale po porážce 1:5 ta atmosféra nebyla tak úplně dobrá. Teď sezonu zakončíme v sobotu na parníku.

Poznal jste už na jejím začátku, že budete vyhrávat jako orchestr?
Letní příprava se povedla, ale přesto jsme takový průběh nečekali. Po podzimu, kdy jsme udělali šňůru sedmi zápasů bez prohry, jsme vedli o šest bodů. V zimě jsme si řekli, že to půjdeme zkusit. Příprava na jaro se tolik nepovedla, ale protože ztráceli i ostatní, tak jsme náskok navýšili na deset bodů. A o nadstavbě už řeč byla.

Jak se vám model s nadstavbou zamlouvá?
Nadstavba je tu kvůli počtu utkání. Doufám, že při počtu 14 nebo 16 účastníků bude ten systém normální. Nadstavba byla skoro o ničem.

Jakou kvalitu krajský přebor měl?
Pro diváky byla atraktivní derby, čtyři kluby z Českolipska. Ale kvalita není dobrá. Například v Bílém Kostele byli moji známí, kteří se o fotbal taky zajímají, říkali, že tohle nemá s přeborem nic společného.

Na dosah jste měli double. Finále krajského poháru jste se Skalicí prohráli až na penalty.
Pohár nás mrzí, bylo to strašně blízko, ale není jednoduché double udělat. Slavia to dokázala po 77 letech. Přebor jsme vyhráli, v poháru byli ve finále. Můžeme být spokojení.

Kdy začne příprava na novou sezonu?
V půlce července, soutěže začnou 11. srpna. Budeme mít na ni měsíc. V jaké to bude soutěži, to je teď otázka současných jednání.