Utkání hodnotil trenér Rynoltic Jaroslav Vacek, jenž byl s hrou svých svěřenců spokojen, až na bídnou koncovku.

„Měli jsme převahu a dost šancí. Zároveň jsme byli často i na míči a soupeře jsme tlačili,“ hodnotil průběh zápasu Vacek. Mimoň v utkání dvakrát vedla, ale domácí dokázali vždy srovnat krok. „Soupeř nebyl lepší, nicméně dokázal hrozit z brejkových situací, které rozhodly.“

Za stavu 2:2 měly Rynoltice dost gólových příležitostí, jenže třetí gól se jim vstřelit nepodařilo. „Trefili jsme tyčku, následně netrefili prázdnou bránu. Neumann šel snad třikrát sám na soupeřovic svatyni, jenže gól nepřišel,“ mrzelo Vacka.

Mimoň vyčkávala na protiútoky, ze kterých vytěžila i rozhodující gól, který přišel v 79. minutě z kopačky Pekaře. „Je to pro nás nepříjemné, ale nic hrozného se neděje. Jsme zklamaní z výsledku, ale ne z naší hry. Hráli jsme dobře, jen nám to tam prostě nepadalo,“ dodal na závěr trenér Rynoltic.

Ty jsou aktuálně v tabulce I.A třídy na páté příčce. Mimoň se vyhoupla na devátou příčku. Střed tabulky je ale velmi vyrovnaný a ztráta přemožitele Rynoltic je v rozmezí pouhých pěti bodů. Do konce sezóny zbývají odehrát ještě tři kola.