Další tři jarní body vybojovala českolipská Lokomotiva, která díky explozi čtyřgólového Václava Sedláčka urvala v Rychnově po výhře 4:3 tři body. Bodově se tak dotáhla na předposlední Ruprechtice.

„Utkání, ve kterém jsme více drželi míč a měli i víc ze hry. Objevovaly se hezké kombinace, bohužel, málo jsme se dostávali do zakončení, které nás trápí celou sezónu. Neproměněná penalta a chyby při bránění nás dnes stály body. Rozhodující gól padl až v konci utkání. Hráčům bych rád poděkoval za bojovnost a fanouškům, za to, že nás stále podporují a fandí nám,“ pravil smutný trenér Rychnova Ondřej Králíček.

Česká Lípa je v laufu. Lokomotiva věří, že právě tahle výhra jí povede k záchraně. „Bylo to utkání, jako na houpačce. Prohrávali jsme nešťastně 0:2, ale po změně stran skóre otočili a mohli rozhodnout. Jenže Rychnov srovnal, tlačil nás, nedal penaltu. V závěru rozhodl po krásné akci Venca Sedláček. Naše stíhací jízda pokračuje. Máme teď hodně těžký los, ale tahle výhra by nám mohla dodat ještě větší kuráž,“ má jasno Petr Kabát, asistent českolipského trenéra.

Na jaře se daří i Mimoni, která si s chutí zastřílela v Semilech. Domácí utrpěli ostudný debakl 0:7.

„Na začátku nás domácí zaskočili, byli aktivnější. Pak jsme ale na hřišti byli lepší my a bylo z toho zasloužené vítězství. Na jaře se nám neskutečně daří v koncovce, díky tomu sbíráme body. Třeba teď jsme měli osm šancí a dali jsme sedm branek,“ prozradil Pavel Vít, mimoňský trenér.