„Měli jsme hrát ještě tento týden s Roudnicí, ale kvůli očkování jsme to zrušili. Poslední zápas hrajeme v sobotu 26. června ve Vilémově, kdy vlastně ukončíme to nedokončené jaro. Nepřestaneme ale trénovat, pojedeme v takovém udržovacím režimu,“ řekl Zdeněk Baťka, kouč fotbalistů Skalice. Dvakrát týdně se bude trénovat 14 dní, pak se přidá ještě jeden trénink navíc. „Pak už se budeme těšit na mistrovské zápasy,“ podotkl.

V přípravě nasázela Skalice opravdu hromadu branek. „No, sám jsem to fakt nečekal. Rozdíly to byly velké. Jak herně, tak i fyzicky jsme soupeře přehrávali. Výsledky tomu odpovídaly, někdy mohly být i výraznější,“ zdůraznil.

V posledním přípravném utkání Skalice zničila tým Modré. V boji dvou účastníků nejvyšší krajské soutěže se čekal vyrovnanější duel, Modrá ale rozhodně nenastoupila v nejsilnějším složení. „Kompletní, nekompletní. Bylo vidět, že Modrá tam měla nějaké kluky z okolí. My ale zase měli kluky z našeho béčka. Hlavní rozdíl byl ve fyzické kondici. Modrá po hodině odpadla a už je to nebavilo,“ pokrčil rameny.

Skalice hlásí změny v kádru. Registruje jak odchody, tak příchody. „Činnost ukončil Honza Havlásek. To mě hodně mrzí, je to zkušený hráč. Vybral si Sosnovou. Má malé děcko, takže méně času. Otazník je u Petra Krause. Bude mít více pracovních povinností v rodinné firmě, navíc dojíždí z Liberce,“ prozradil Baťka.

Nové tváře budou z fotbalového celku v Doksech, kterému se přes květen a červen rozpadl kádr. „Máme tu Michala Kulhu, Michala Kopeckého a brankář Jirku Voseckého. Osobně mě mrzí, že Doksy v přeboru končí. Zápasy proti nim byly vyhecované, byl to silný soupeře. Vnitřně jsem se na tohle utkání vždycky těšil. Využili jsme téhle situace, někteří hráči nechtěli hrát nižší soutěž, takže přišli do Skalice,“ pokýval hlavou.

Skalice už zná svůj program přípravných zápasů před startem nové sezony. „V sobotu 17. července máme Jílové, o týden později Neštěmice. Generálku bychom měli sehrát proti Krásné Studánce, ještě tam je také zápas proti Jablonci U 19. Nevíme, kdy bude začínat předkolo krajského poháru. Mým velkým přáním je, aby se uzdravili zraněné hráči. Rád bych měl k dispozici široký a konkurence schopný kádr, který bude hrát o přední příčky,“ dodal Baťka.