„Stále ještě čekáme. V úterý bude valná hromada. Ze všech tří okresů přišlo echo, že týmy by to chtěly dohrát. Samozřejmě záleží na státu, jaké nám k tomu dá podmínky. Komise pro Čechy už nechce hrát, pro nás by to taky bylo komplikovanější. Když by naše mančafty dohrály, neměly by vlastně kam postoupit. Je to složité,“ řekl Karel Kapoun, místopředseda Libereckého krajského fotbalového svazu.

Čas běží a termíny na dohrávky se krátí nemilosrdnou rychlostí. „Je pravda, že jsme chtěli, aby tuhle sobotu začaly tréninky a 22. května mistráky. Byl tady návrh, aby se sezona prodloužila do července. To už je ale asi nereálné,“ podotkl.

Hrát zápasy a trénovat, přitom nepoužívat kabiny, sprchy a další prostory? To rozhodně ne! „To rozvolnění musí být plnohodnotné. Uvolnění ne způsob, že je mezi hráči šestimetrová, nebo desetimetrová… Je vidět, že o tom rozhoduje někdo, kdo tomu nerozumí. To jsou až trapné podmínky. Co se týče dětí, tak tam si je vyzvednou rodiče, kabiny ani nejsou potřeba. Ale u dospělých to prostě potřeba je. Musí se to udělat komplexně,“ má jasno Kapoun.

Pokud by se sezona nedohrála, fotbalový týmy si budou chtít stejně zahrát. Jak formou turnajů, nebo přátelských zápasů. „V okrese Česká Lípa už je na programu turnaj mládeže. Měl by začít 26. června, budou tam mladší žáci, starší žáci a dorost. Klubům rozhodně nebudeme bránit, aby hrály přáteláky, nebo si uspořádaly nějaký turnaj. Svazem asi nic řízeného nebude. Ale jak jsem řekl, počkáme na tu valnou hromadu,“ upozornil.

Sportovní veřejnost nese tak trochu z nelibostí fakt, že v ostatních sférách dochází k rozvolňování. U sportu to přitom jde velmi pomalu, ten halový je stále úplně mrtvý. „Já dělám do politiky dvacet let. Před volbama měly všechny strany plno řečí, že jak to jen půjde, dostane sport zelenou. Místo toho skutek utek. Mrzí mě to o to víc, že jsem byl členem strany, která měla třikrát vládní zodpovědnost,“ zakroutil hlavou a vzápětí dodal: „Opravdu je potřeba, aby bylo fotbalové utkání uvolněné se vším všudy. To znamená využití kabin, sprch, ale také vpuštění diváků a možnost zajít si do fotbalového hospody na pivo. Tohle všechno musí fungovat.“