Fotbalisté Stráže pod Ralskem se připravují na krajský přebor Libereckého kraje. Kádr proti minulé sezóně mnoha změnami neprošel. „Kádr se nám přes léto prakticky vůbec nezměnil, zůstali jsme pohromadě,“ poznamenal kouč hlavního týmu Karel Knejzlík. Jeho svěřenci trénují třikrát v týdnu a příprava se zatím daří. „Zatím jsem spokojený. Z plného tréninku jsme vstoupili do přípravného zápasu proti Jablonnému. Bylo vidět, že hráči mají něco v nohách, ale vyhráli jsme 3:0,“ ohlédl se za prvním přípravným utkáním Stráže.

Dalším soupeřem v rámci přípravy byl Šluknov, na jehož půdě Stráž pod Ralskem celkem jednoznačně dokázala vyhrát 6:1. Do přípravy zapojil Knejzlík i mladé hráče a mnozí z nich nabídnutou šanci využili. „Dorostenci se jeví ve velmi dobrém světle. Měl jsem určitou představu o sestavě, ale právě mladíci mi do toho hodili vidle,“ řekl s úsměvem na tváři Krejzlík.

Fotbalový klub ve Stráži pod Ralskem pracuje s mládeží velmi dobře, a tato mnohdy mravenčí práce přináší výsledky. Krejzlík musí přehodnotit původně zamýšlenou sestavu. „Momentálně máme jasno o ose týmu, takže o nějakých šesti sedmi lidech. Zbytek je zatím nejasný,“ poznamenal trenér.

Fotbalisty Stráže pod Ralskem čeká v sobotu 15. srpna pohárový zápas proti Doksům B. „Toto utkání bereme jako generálku před mistrovskými zápasy,“ sdělil Knejzlík. V rámci krajského přeboru nastoupí fotbalisté Stráže v prvním kole na domácí půdě proti Desné. Druhým soupeřem bude v sobotu 29. srpna FK Jiskra Mšeno-Jablonec nad Nisou. Je velmi pravděpodobné, že se v dresu Stráže pod Ralskem budou objevovat mladí fotbalisté, kteří budou sbírat zkušenosti se seniorským fotbalem.