Raritou byl fakt, že v utkání se kopaly hned čtyři penalty. Hned tři proměnil právě Roll, jednu pak lomnický střelec Drahoňovský. „Z mého pohledu to byl vyrovnaný zápas, šance byly na obou stranách. Škoda, že jsme tu otočku nedokonali až do konce a zápas nevyhráli. Na druhou stranu je ta remíza zasloužená,“ hodnotil utkání Martin Roll z FK Stráž pod Ralskem.

Martin Roll - fotbalista FK Stráž pod Ralskem.Martin Roll - fotbalista FK Stráž pod Ralskem.Zdroj: fkstrazpodralskem.mypage.czTen se hned třikrát postavil k pokutovém kopu, během hodiny proměnil všechny tři. První byl v 16. minutě, druhý v 47. minutě a poslední v 76. minutě. To Roll vyrovnal na 4:4. „Všechny tři jsem kopl na stejné místo po noze. Abych pravdu řekl, tak u té poslední jsem se ptal spoluhráče, jestli mám znova jít. Už jsem z toho měl obavy. Ten mě ale uklidnil, ať jdu, že to dám,“ usmál se Roll.

Všímal si fotbalista Stráže postavení lomnického brankáře Přibyla? Podle jeho slov vůbec. „Jééé, ani nevím, kde stál. Já na něj vůbec nekoukal. Většinou koukám na míč, na brankáře se absolutně nesoustředím. Už před penaltou jsem rozhodnutý, kam to kopnu,“ zdůraznil.

Diváci se ve Stráži nenudili. Domácí prohrávali 1:3 a 2:4, přesto urvali alespoň bod. Utkání navíc nabídlo hned čtyři penaltové situace. To se jen tak nevidí. „Snad poprvé jsem zažil takový zápas. Za mě ale byly všechny penalty správně odpískané,“ pokýval Roll hlavou.

Strážská kabina nemá určeného jasného exekutora pokutových kopů, vše vyřeší rychlá a aktuální domluva. „Nikdo není určený, ale většinou chodím já nebo spoluhráč. Vždy se před penaltou domluvíme. Někdo si víc věří a někomu se v zápase víc daří. Ten si to potom vezme. Paradoxně moc penalt v poslední době nekopu. Většinou je ale dávám. Pamatuji, že jsem neproměnil v poháru. V rozstřelu jsem to poslal na stranu, na kterou nekopu. Bohužel bez razance a brankář jí chytil,“ zakroutil hlavou nad smutnější vzpomínkou.

Vítězný doutníček domácí lavičky.
FOTO, VIDEO: Derby vidělo pět stovek diváků. Třešňák smutným hrdinou

Stráž pod Ralskem je aktuálně na desátém místě krajského přeboru. Daří se jí více venku, než doma. Roll je s dosavadním průběhem sezony spokojený. „Zatím se nám docela daří. Body, které jsme chtěli získat, jsme získali. Samozřejmě bychom se ale v tabulce chtěli vidět v lepších patrech. Byl bych spokojený, kdybychom na konci sezony byli do šestého místa,“ dodal Martin Roll.