Arsenal má za sebou turbulentní podzim. Po sestupu z divize vedli českolipského nováčka krajského přeboru ve třinácti mistrovských zápasech hned tři hlavní trenéři. Prvoligová pražská Sparta vyměnila trenéra po prvním kole ligy, severočeský Arsenal po druhém.

Po nečekaně rychlém odchodu kouče Pavla Soukupa, jenž po kritice na fungování klubu sám rezignoval, byl fotbalistům na začátku září představen jeho nástupce Rudolf Věchet. Mezitím hrál tým ze stadionu U Ploučnice krátce pod taktovkou hrajícího předsedy Jana Chadraby.

„Osobně se musím přiznat, že jsem s výsledky i podzimním bodovým účtem spokojen,“ řekl zkušený fotbalový trenér Rudolf Věchet. Ze šesti klubů, které vedl, hned s pěti postoupil. Na svém kontě má 825 odtrénovaných zápasů: „Jsem vítězný typ, rád vyhrávám, nerad bych se dočkal toho, aby se Česká Lípa potácela na hraně přeboru a I. A třídy. Klub chceme společnými silami pozvednout.“

Po podzimu je Arsenal Česká Lípa na 5. místě tabulky. Jaká byla první část sezony?

Mužstvo jsem převzal po úvodních třech zápasech, ve kterých posbíralo čtyři body. V Sedmihorkách jsme odstartovali porážkou, ale pak začali body kupit. K úplné spokojenosti mi chybí tři body. To by bylo třetí místo.

Jak těžké bylo přijít k týmu v rozehrané soutěži, v podstatě na jejím začátku?

Na týmu bylo vidět, že za sebou má povedenou letní přípravu. Trenér Soukup s ním dost naběhal. Samozřejmě, že nebylo jednoduché se v novém prostředí hned zorientovat, naskočil jsem do rozjetého rychlíku. Některé hráče jsem znal, protože soutěže pravidelně sleduji, některé ne.

Na čem jste nejvíc zapracoval?

Na změně rozestavení. Vsadil jsem na 4 5 1, protože jsem chtěl využít šikovných záložníků, které tady máme, a dostat je do hry.

Co vám udělalo radost?

Myslím, že jsme předváděli slušnou hru. Jako první jsme porazili do té doby neporažené a s 21 body suverénní Doksy, uhráli body venku nebo jsme naposledy otočili zápas s Chrastavou, kterou jsme porazili 4:3. Střelecky nás držel kanonýr Karel Kaň-kovský, který dal dost gólů.

Co chybělo k ještě lepším výsledkům?

I přes sestup z divize a odchod několika opor určitě kvalita kádru zůstala. Pravda je, že nás někdy bylo málo. Měli jsme třeba jen jednoho dva hráče na střídání, chyběla nám kvalitnější lavička. Navíc dobře hrající obránce Jan Chadraba ukončil kariéru. Nemilé také je, že se k nám otočil zády sponzor, což kabinu zasáhlo.

Budete se snažit kádr doplnit?

Potřebujeme jeden až dva posty posílit.

Jaké budou ambice pro jarní část sezony?

To se těžko dá odhadnout. Příprava začne 7. ledna. Když vidím, jaká je situace, budou si asi někteří hráči hledat an-gažmá jinde. I pro mě bude překvapení, koho tady potkám. Uvidíme, jak se klub podaří zajistit a co si budeme moci dovolit.