Čtyři zástupci z Českolipska a čtyři výhry! Na sobotní výhry Nového Boru, Doks a Arsenalu České Lípy navázala v 3. (druhém hraném) kole nejvyšší krajské soutěže v neděli dopoledne i Skalice!

Arsenal si připsal po volnu v minulém víkendu po sestupu z divize první výhru v sezoně, když doma porazil Železný Brod 1:0.

„Byl to bojovný zápas. Nasazení bylo z obou stran vysoké. V první půli jsme měli optickou převahu, ale největší šanci měl Brod, když zakončoval do prázdné branky, ale náš stoper míč ještě vykopával. Po přestávce na nás hosté nastoupili, ale my jsme jejich tlak přestáli a dvanáct minut před koncem rozhodli. Závěr jsme odehráli s přehledem, pozorně dozadu,“ řekl Jan Chadraba, předseda českolipského Arsenalu.

Rozhodnutí přinesla 78. minuta, kdy domácí Kaňkovský zakončoval pohlednou kombinační akcí do odkryté branky.

Arsenal Česká Lípa - Železný Brod 1:0 (0:0).Zdroj: Deník/Jaroslav Marek

Arsenal úvodní zápas v Chrastavě předehrával, ale pauza ho nerozhodila. „Tam jsme prohráli nešťastně 0:1, myslím si, že jsme si bod zasloužili. Volno jsme vyplnili přípravou s Rumburkem. Vyhráli jsme 6:4, prověřili jsme ofenzivu, ale v obraně máme co zlepšovat. Nemůžeme inkasovat tak laciné góly. Týden před tím jsme se věnovali kondici, tak to pro nás byla taková další generálka,“ uvedl předseda Arsenalu.

Ke spokojenosti mu chybí bod navíc, ale pozornost už upíná k dalšímu kolu, kdy mužstvo pojede k prestižnímu derby do Nového Boru. „To bude velký šlágr. Uvidíme, jak na tom jsme,“ dodal Chadraba.

Trenér hostí Jaroslav Kletečka se po těsné porážce odmítl vyjádřit, jen uvedl, že je zklamaný z výkonu svého mužstva.

Také další bývalý účastník divize Nový Bor připsal důležité první tři body. Poradil si s malým hřištěm v Bílém Kostelu a díky trefě Noska z 2. minuty vyhrál podobně jako Arsenal 1:0. Hrdina zápasu Nosek se ale zranil. O vážnosti poranění menisku napoví až nemocniční vyšetření.

„Vyhráli jsme, ale z naší strany to byl špatný výkon, protože jsme na malém hřišti měli problémy s malým hřištěm. Soupeř mě překvapil bojovností a nasazením. Soupeři to tady nebudou mít jednoduché. Mrzí mě zranění Noska, nechci malovat čerta na zeď, ale jestli to bude utržené, tak to je pauza na půl sezony,“ řekl novoborský trenér Jan Broschinský.

Doksy porazily Hrádek nad Nisou 2:0 a drží se v popředí tabulky. Skalice u České Lípy po skvělém prvním poločase smetla 4:1 Sedmihorky.

Krajský přebor, 3. kolo:

Arsenal Česká Lípa - Železný Brod 1:0 (0:0)
Branka: 78. Kaňkovský. Rozhodčí: Blaschke - Bohata, Šůma. ŽK: 3:4. ČK: 81. Picek (Ž. Brod). Diváků: 165.

Doksy - Hrádek nad Nisou 2:0 (1:0)
Branky: 6. Picek, 77. Kukla. Rozhodčí: Dujsík Trejbal, Nešněra. ŽK: 1:2. Diváků: 200.

Bílý Kostel Nový Bor 0:1 (0:1)
Branka: 2. Nosek. Rozhodčí: Urbánek - Bohatý, Maruška. ŽK: 3:1. Diváků: 100.

Skalice u České Lípy - Sedmihorky 4:1 (4:0)
Branky: 8. a 44. Halbich, 13. Demke, 21. Pečenka - 61. Špína. Rozhodčí: Šůma Čurda, Jirák. ŽK: 1:1. Diváků: 160.

Frýdlant - Višňová 0:1 (0:1)
Branka: 37. Melka. Rozhodčí: Paulus, ŽK: 2:4. Diváků: 300.

Rovensko - Chrastava 3:2 (1:1)
Branky: 36. Krejčík, 54. Mikule, 83. Kočí - 7. vlastní, 46. M. Rozmajzl. Rozhodčí: Flade, ŽK: 2:2. Diváků: 140.

TABULKA

KP Libereckého kraje.Zdroj: Deník