Na fotbalovém turnaji se představilo celkem sedm týmů. Družstvo komise rozhodčích OFS Česká Lípa pozvalo kolegy z OFS Jablonec nad Nisou, OFS Liberec, OFS Semily, ŘKČ+liga/LKFS, OFS Děčín a nově také družstvo rozhodčích z OFS Litoměřice.

Na palubovce víceúčelové Městské haly v České Lípě účastníky přivítali jak ředitel turnaje – předseda komise rozhodčích OFS Lubomír Řeháček mladší, tak i předseda výkonného výboru OFS Česká Lípa Karel Fischer. Jedenáctiminutová utkání hraná každý s každým byla hrána tvrdě, ale férově, nad čímž měli dohled velezkušení arbitrové, kterými byli českolipští Josef Řezáč, Zbyněk Poppr, Lukáš Tykva a liberecký Petr Polák. Další rozhodčí Jakub Zlatník a Jan Hrbáček s mikrofonem u stolku časomíry se s patřičnou nadsázkou a vhodným humorem zasloužili o zdařilé komentáře, a tím výborně doplnili sportovní i společenský průběh letošního ročníku.

Po všech odehraných utkáních došlo k vyhodnocení turnaje, předání pěkných pohárů a upomínkových předmětů. Z velmi těsného triumfu se mohly radovat Semily, které před Libercem vyhrály jen díky lepšímu skóre, které zapříčinila jediná branka. Z bronzu se mohl radovat Jablonec. Česká Lípa, která poslední čtyři ročníky opanovala, tentokrát brala nepopulární čtvrté místo.

„Akce se velmi vydařila, pořadatelé měli vše vzorně připraveno a všichni už se těší na příští memoriál v roce 2020,“ popsal akci krátce předseda OFS Česká Lípa Karel Fischer.