Od prvních minut mělo utkání dobrou úroveň. Železnobrodští nepřijeli na výlet a podle slov trenéra Kletečky chtěli lídra tabulky potrápit. Už ve čtvrté minutě hosté nebezpečně zaútočili po levé straně a akci zakončil střelou vysoko nad David Hloušek. O minutu později poslal kolmou přihrávku domácí Kukla do běhu Tomáši Polívkovi, jenže jeho střela skončila podél gólmana Kopala vedle branky.

Poté domácí Jakub Kouba i Martin Finklár vyzkoušeli solidní střelbou pozornost Vladimíra Kopala, aby v 17. min po přesném centru zprava vstřelil ze dvou metrů hlavou vedoucí gól domácích Tomáš Polívka – 1:0. Ale při výskoku se Polívka srazil s bránícím hráčem tak nešťastně, že pokračovat ve hře už nemohl a pořadatelé museli zavolat rychlou lékařskou pomoc pro podezření z vykloubení pravého ramene. Sanitka si Tomáše odvezla a místo něj nastoupil mlaďas Ondra Brodský.

TJ Doksy - FK Železný Brod 1:1 (1:1)

V jedenatřicáté minutě mohl Martin Zoubek zvýšit skóre, ale stále se lepšící gólman hostí Vladimír Kopal mu sebral ve vápně míč z kopaček. Pak přišla 37. min, to už hoši od Jizery byli v mírném tlaku, z levé strany se do šestnáctky probojoval Tomáš Kysela a mezi obránci prostrčil míč Davidu Hlouškovi a bylo vyrovnáno – 1:1.

V dalších minutách domácí svého soupeře přitlačili k brance Kopala, jenže nikdo  nedokázal poslat míč do branky, a to ani při velkém závaru ve čtyřicáté minutě.

Z domácího pohledu byl první poločas příliš ukvapený, bylo tam hodně dlouhých nákopů, nedokázali delší časový úsek podržet míč. Soupeř toho na balónu ukázal dost a také proto si vypracoval o něco víc nebezpečných šancí, jak poznamenal stopér domácích, stále zraněný Ondřej Picek.

Ve třetí minutě druhé půle měli domácí Kouba i Kukla na svých kopačkách tutovky, ale skóre se nepohnulo. Zápas pokračoval v rychlém tempu i nasazení a nebyla nouze o zajímavé momenty před oběma brankami. Po půl hodině hry dal Petr Svoboda, nejlepší hráč Železného Brodu, branku, ale po předchozím faulu na Kotyka gól nebyl uznán.

V 65. utekl domácí obraně David Hloušek, jenže Kotyk dobře četl hru, vyběhl na hranici šestnáctky a nájezd Hlouška zlikvidoval. Na druhé straně kraloval mezi bílými tyčemi Vladimír Kopal. Sedmdesátou minutu završil vtipnou akcí po ose Picek, Makula, Tomáš Kysela, střelou podél domácího gólmana, ale do branky se netrefil. Posledních pět minut zápasu se snažili domácí o korekci střeleckých pokusů, ale gól už nikdo nedal.

Ohlasy

Kletečka Jaroslav, trenér Železného Brodu: „Nehráli jsme první poločas úplně ideálně, ale po přestávce jsme se dost zlepšili. Domácí byli v první části hry lepším týmem. Šance byly na obou stranách a druhá část byla herně vyrovnaná. S nerovným hřištěm bojovali oba mančafty. Výsledek je asi spravedlivý, my tady mohli vyhrát i prohrát.“

Šimek Michael, trenér Doks: „Šance byly na obou stranách. Jen mě mrzí, že jsme v druhé dvacetiminutovce první půle vypadli z rytmu a soupeř nás přehrával a skóre také srovnal. Trochu nás zlobil Petr Svoboda. Nám chybí čtyři hráči základní sestavy. Zasloužená remiza a jinak máme dobrý podzim.“

Branky: 17. Polívka Tomáš - 37. Hloušek David. Rozhodčí: Urbánek Tomáš, Vydra Jan, Mizera Václav. ŽK: 1:3. Diváků: 80.
Sestava Doks: Kotyk Martin (K), Vaňátko Michal, Finklár Martin, Polívka Tomáš (19. Brodský Ondřej ) (71. Konečný Tomáš), Kulha Michal, Šimon Jakub, Kukla Miroslav, Bečvařík David, Zoubek Martin, Kouba Jakub, Burian Marek. Připraveni - Plachý Jura, Martínek Vojtěch.
Sestava Železného Brodu: Kopal Vladimír, Král Martin, Novotný Jan, Kotlár Tomáš, Picek Štěpán, Makula Kamil, Hloušek David, Šilhán Zdeněk (K), Kysela Tomáš, Vanc Karel, Svoboda Petr (90+1. Šefr Marek).

Další výsledky krajského přeboru:

Skalice u České Lípy - Nový Bor 1:1 (1:0)
Branky: 39. Lebruška - 65. Janů (pen.) Rozhodčí: Blaschke. ŽK: 3:3. Diváci: 430.

Bílý Kostel - Chrastava 1:1 (1:0)
Branky: 39. Vacek - 49. Rozmajzl. Rozhodčí: Svoboda. ŽK: 2:3. Diváci: 190.

Sedmihorky - Višňová 1:1 (0:0)
Branky: 90. Marek - 53. Mazánek. Rozhodčí: Linhart. ŽK: 2:2. Diváci: 60.

Frýdlant - Hrádek nad Nisou 0:4 (0:2)
Branky: 28. a 78. (pen.) Grepl, 45. Kašík (vl), 55. Strya,. Rozhodčí: Doubek. ŽK: 4:2. Diváci 100.

Arsenal Česká Lípa - Rovensko 2:1 (1:0)
Branky: 45. Kaňkovský, 88. Hrdlička - 59. Koubek. Rozhodčí: Šůma. ŽK: 3:1. ČK: 1:1. Diváci: 80.