Na konci minulého týdne zasahovala policie v sídle české fotbalové asociace. Kriminalisté zatkli místopředsedu Romana Berbra. Spolu s ním bylo zadrženo dalších osmnáct osob pro podezření z korupce a ovlivňování výsledků. „Myslím si, že je nejvyšší čas, aby tito činovníci u kopané skončili a už se ve světě fotbalu neobjevili,“ poznamenal trenér fotbalové Dubnice Rudolf Věchet.

Kouč, který se ve světě fotbalu pohybuje řadu let, se vyjádřil také k rozhodčím na Českolipsku. „Mám velkou radost z nástupu mladé krve, noví sudí jsou potřeba,“ poznamenal na úvod a dodal, že se mají od koho učit.

LÉTY PROVĚŘENÍ SUDÍ

Rudolf Věchet poukazuje na to, že se nastupující generace rozhodčích může na českolipských trávnících učit od zkušených kolegů. „Zkušenější a léty prověření rozhodčí, například Řezáč, Klimt, Popper, Řeháček, Janovský nebo Král jsou zárukou, že těm mladým předají své zkušenosti a um,“ dodal na adresu sudích, kteří mají na svém kontě mnoho odpískaných utkání.

V OKRESE SE NEŘEŠÍ ŽÁDNÉ KAUZY

Rudolf Věchet, trenér Dubnice, která hraje okresní přebor, má radost z toho, že aktuálně pověst fotbalu na Českolipsku není poznamenaná nekalými praktikami. „Jsem rád, že se v našem okrese Česká Lípa neřeší žádné kauzy, jsme jaksi v pohodě,“ poznamenal.

Fotbalisté Dubnice jsou aktuálně v čele okresního přeboru. Před dohráním ročníku mají dobrou výchozí pozici. Na prvním místě soutěže mají jednobodový náskok nad Jestřebím a odehráli o jeden zápas méně. „Dosavadní průběh sezóny hodnotím zatím velice úspěšně. Od prvního zápasu, který jsme vyhráli 5:1, jsme se usadili na špici tabulky. Ani jednou jsme neprohráli, jen jsme ztratili jeden bod za remízu,“ ohlédl se Věchet za odehranou části ročníku a pokračoval. „Stabilizovali jsme sestavu, hodně nám pomohl příchod Radima Věcheta z Německa, jeho přítomnost je střelecky znát.“

Kdy se amatérští fotbalisté vrátí do tréninkového procesu a budou moci nastoupit k zápasům, není v tuto chvíli zřejmé.