Trenéři Nového Boru do turnaje postavili dva týmy v kategoricích U12 a U13.

„Naším cílem bylo především zjistit, jak na tom jsme v porovnání s jinými evropskými zeměmi, a nutno dodat, že i když jsme v konečném zúčtování obsadili místa ve spodní části tabulky, tak jsme si nevedli špatně. Bohužel opět jsme doplatili na naši největší slabinu – proměňování šancí, protože kdyby se klukům povedlo vyhrát zápasy, ve kterých jsme hráli se soupeři vyrovnanou partii, tak by bylo v našem táboře ještě více radosti,“ přiznal trenér David Štercl a doplnil, že los turnaje postavil do cesty jeho svěřencům kromě českých týmů i soupeře z Kosova, Chorvatska, Slovenska, Polska a domácího Maďarska.

Novoborský tým U13 si s předstihem vyzkoušel hru s jedenácti hráči na celé hřiště, tedy systém, který bude hrát od příští sezony, a nevedl si vůbec špatně: 3 výhry, 3 prohry.
Kluci z kategorie U12 se bohužel trápili v zakončení ještě více, takže se výhry nedočkali (1 remíza, 5 proher).

Kromě fotbalových povinností si mladí hráči dopřáli i spoustu zábavy. „Navštívili jsme termální lázně a díky velmi dobré poloze našeho ubytování si kluci každou volnou chvíli zpestřili koupáním v tomto maďarském moři. Celá naše výprava si těch pět dní náramně užila, všichni se vraceli domů s velmi spokojeným výrazem ve tvářích a se spoustou nových zážitků. A to byla hlavní věc, kvůli které takovéto akce pořádáme. Celý tento zájezd by se neuskutečnil bez finanční podpory, a to především z řad rodičů a přátel našeho týmu, kterým tímto moc děkujeme. Poděkování patří i panu Ikráthovi a jeho firmě Euro-Bus, která nám poskytla bezpečnou dopravu do místa turnaje, v místě a zpět domů,“ zdůraznil kouč Štercl.

Sestavy N. Boru

U12: Beneš Dan, Beneš Jan, Pěnička, Kuběj, Deák, Nýdrle, Diviš, Majerech Tomáš, Šup, Fanta.

U13: Jásek, Seidl, Vičan, Kašpar, Král, Majerech Josef, Myška, Matoušek, Mach Kuba, Mach Vojta, Feuereisl, Valeš, Šauer, Romanovský, Procházka Dominik, Procházka Patrik. Trenéři: Štercl David, Satrapa Petr, Svoboda Standa, Fanta Karel.