„Ty tři góly jsou hlavně zásluhou mých spoluhráčů. Potom, jak se říká, jsem byl prostě ve správný čas na správném místě,“ usmál se Němec, kterého jistě za hattrick čeká drobný příspěvek do klubové kasy. „Podle mě určitě něco zaplatím, tady se platí za všechno,“ dodal.

Jestřebí prožívá rozpačitý vstup do jarní části, ze čtyř zápasů vybojovalo šest bodů. „Nemyslím si, že máme slabší tým, než na podzim. Hold nám nevyšly dva zápasy. Jedeme dál, určitě se z toho nebudeme hroutit,“ mávl rukou. Náskok je stále velký, přesto se případný postup po konci sezony slavit nebude. Vedení klubu jasně prohlásilo, že do krajské soutěže prostě nechce. „Tahle otázka je na vedení,“ stručně poznamenal Němec.

close Jakub Němec. info Zdroj: archiv zoom_in Jakub Němec. Ačkoliv hraje Němec na Českolipsku, s fotbalem začínal v hlavním městě. „K fotbalu mě přivedl můj otec. Dá se říct, že jen, co jsem začal chodit, měl jsem míč u nohy. S fotbalem jsem začínal v Praze na Spartě,“ vzpomněl na své začátky fotbalista, který kopal za Braník, Libuš, Chomutov, Českou Lípu, Doksy nebo Dubou.

„Nerad bych vyzdvihl jeden tým. Všude je to hlavně o partě. Na tu jsem měl vždycky štěstí,“ pokýval hlavou. „Jak jsem se dostal do Jestřebí? Asi jsem se fotbalově zalíbil panu Kolářovi (šéf klubu), který mi hodil laso a bylo hotovo,“ konstatoval.

Němec už věkově překročil hranici třiceti let, nějaké velké fotbalové plány už nemá. „Fotbal vás hlavně musí bavit. V mém věku už asi nemá smysl se bavit o nějakých velkých ambicích. Já jsem spokojený. Nikam se nehrnu. Myslím si, že to v klidu dokopu v Jestřebáku,“ má jasno fanoušek pražské Sparty.

Na závěr Jakub Němec prozradil něco o sobě. „Baví mě, když vezmu psa a vypadneme někam do přírody. To je pro mě nejvíc. A můžu něco na závěr? Holly je bůh,“ uzavřel vše evidentním vzkazem pro kamaráda.