V Novém Boru se předehrávalo 14. kolo pro jarní část soutěže. Zápas proti Bílému Kostelu začali domácí ve druhé minutě rychlým útokem a dostali se i k zakončení. Brankář však míč vyrazil a dorážku hlavou Penteleichuka ještě srazil na roh.

V dalším dějství Bor dál bojoval o získání nadvlády v zápase. Tak se zrodila další příležitost v 10. Minutě. Broschinský poslal dlouhý centr na útočnou polovinu pro Stromeckého. Ten pěkně zpracoval míč a pohotově zakončil. Střela jen o kousek minula cíl. Postupem hry se začal prosazovat svými přihrávkami Penteleichuk. V 15. minutě předvedl divákům i obraně soupeře slalom s míčem na noze Nosek. Také tuto přiležitost brankář Kostela zlikvidoval.

FC Nový Bor - Tatran Bílý Kostel 3:0 (2:0)

V těchto okamžicích zápasu se začala projevovat větší fotbalovost domácích. V čase kolem 30. minuty hosty zatlačili do vápna. Následný rychlý a kombinačně přesný útok, kdy míč šel z nohy na nohu, pak pohotově a hlavně přesně umístil do branky Havel - 1:0.

Soupeř ještě pořádně nedokázal vstřebat vedení Boru a přišla další akce, na jejímž konci byl opět Havel. Vedení domácích upevnil na 2:0 a dvěma góly v krátkém čase po sobě odpověděl do té chvíle nepříliš spokojeným divákům. Ve 42. minutě se ještě blýskl hezkým průnikem do obrany soupeře Kramer.

Druhý poločas začal soupeř střídáním. Blízko ke gólu mělo zakončení Noska. V 50. minutě přišla chyba v přihrávce a ke snížení brankového poměru zabránil jen ofsajd. V 59. minutě dostal na kopačky míč Kramer, a to hodně daleko před brankou, a nasadil k sólovému útoku. Prošel kolem několika hráčů a také si vytáhl brankáře, kterého rovněž obešel a upravil skóre na 3:0.

„O pár minut později musel střídat Nosek, kterého zlobil sval na noze. Do hry tak šel Šimůnek. Soupeř také několikrát střídal a snažil se útočit na naší obranu. Tu ale velmi dobře dirigoval Broschinský, kterému sekundovali oba krajní beci Šimoník a Holubec. Vyhráli jsme a vítězství bylo zasloužené. Přesto se musíme omluvit za část našich diváků, kteří vulgárním způsobem pokřikovali na hráče soupeře,“ říká sekretář novoborského FC Jiří Obrovský.

Po výhře je Nový Bor zase o něco blíže ke špičce tabulky. K poslednímu zápasu podzimu jede v sobotu na horkou půdu vedoucích Doks. Zápas na stadionu u Máchova jezera začíná ve 13.30 hodin.   

Branky: 31. a 34. Havel, 59. Kramer. Rozhodčí: Bohata. ŽK: 1:2. Diváků: 85.
Sestava Nového Boru: Blumentritt, Šimoník, J. Broschinský, Holubec, Devátý, Penteleichuk, Kubeš, Kramer, Havel, Stromecký, Nosek (Šimůnek, Ouzký).

Další zápasy krajského přeboru:

Višňová - Frýdlant 5:1 (3:0)
Branky. 3. a 45. Dobrovodský, 80. a 85. Michálek, 18. Soukup - 66. Kozák. Rozhodčí: Hnětynka. ŽK: 2:7, ČK: Kozák, Stýbal (oba Frýdlant). Diváci: 225.

Hrádek nad Nisou - Doksy 2:2 (2:1)
Branky: Grepl, 33. Holeček - 45. Vaňátko, 53. Kouba. Rozhodčí: Paulus. ŽK: 4:5. Diváci: 100.

Hrádek nad Nisou - Doksy 2:2 (2:1).
Vedoucí Doksy urvaly bod v Hrádku

Chrastava - Rovensko pod Troskami 0:1 (0:0)
Branky: 64. Krejčík (pen.). Rozhodčí: Zlatník. ŽK: 1:1. Diváci: 100.

Sedmihorky - Skalice u České Lípy 3:2 (1:2)
Branky: 17. Hořák, 50. Kodr (pen.), 56. Novotný 24. a 35. Lebruška. Rozhodčí: Jirák. ŽK: 1:4. ČK: Holý (Sedmihorky). Diváci: 80.

Železný Brod Arsenal Česká Lípa nedohráno za stavu 0:1.

TABULKA

KP Liberckého kraje.Zdroj: Deník