Fotbalisté okresních týmů odehráli poslední zápas o víkendu 10. a 11. října. Od té doby se kvůli vládním nařízením v boji proti pandemii koronaviru amatérský fotbalový život zastavil. V probíhajícím ročníku odehrály týmy v okresních soutěžích maximálně devět zápasů.

Podle Karla Fischera, předsedy výkonného výboru OFS Česká Lípa, probíhala zatím odehraná utkání vcelku klidně. „Dá se říct, že kromě jednoho utkání všechno probíhalo standardně a podle plánu. Na některé zápasy jsme se soustředili více, takže jsme na ně nominovali i volné rozhodčí z vyšší soutěže. Já osobně jsem byl na několika dohledech, v poslední době dvakrát při utkáních Sosnové, aby probíhaly tak, jak mají, včetně pořadatelského zajištění, se kterým jsou občas problémy. Nikde jsme nezaznamenali žádné podstatnější pochybení, ale samozřejmě jsme nemohli být všude. V této kontrolní činnosti budeme pokračovat, abychom si zmapovali vše potřebné a případně reagovali na náměty třeba i od komisí ohledně pořadatelských zajištění utkání ze strany klubů. Že někdo něco při utkáních neodpískal nebo nenařídil, toho se vyvarovat nejde a jak všichni víme, chybná rozhodnutí najdeme ve všech soutěžích. Vždy jde o názor a pohled rozhodčího na hrací ploše. Jediná stížnost byla řešena s rozhodčím i klubem. Celkově podzimní část proběhla v relativním klidu bez zásadnějších excesů,“ poznamenal Fischer.

PŘEBOR VEDE DUBNICE PŘED JESTŘEBÍM

V krajském přeboru je situace v čele tabulky dramatická. Na prvním místě přezimuje Dubnice, která má zápas k dobru a vede o bod nad druhým Jestřebím-Provodínem. „Sezónu zatím hodnotím velice úspěšně. Od prvního zápasu, který jsme vyhráli 5:1, jsme se usadili na špici tabulky. Ani jednou jsme neprohráli, jen jsme ztratili jeden bod za remízu. Jsme na tom velice dobře,“ poznamenal Rudolf Věchet, trenér Dubnice.

Spokojený je také předseda Jestřebí-Provodína Pavel Kolář. „Zatím je to dobré, držíme druhé místo v tabulce. Pravdou je, že nás těžké zápasy teprve čekají. Nastoupíme proti Polevsku nebo Dubnici, které se daří a jede na vítězné vlně. Pokud by se dohrávala zbylá utkání podzimu, nevím, zda bychom udrželi současné umístění. Nicméně, pokud budeme v horní části tabulku, tak budu spokojený,“ vrátil se k probíhající sezóně Kolář.

III. TŘÍDU SKUPINU JIH VEDE ARSENAL B

Zatím stoprocentní úspěšnost mají ve III. třídě fotbalisté Arsenalu Česká Lípa B. Ze sedmi zápasů získala rezerva Arsenalu 21 bodů a má skóre 44:8. České Lípě se daří, a proto není divu, že dres tohoto týmu oblékají dva nejlepší střelci soutěže. Devětadvacetiletý Jakub Čvančara odehrál 414 minut a vstřelil rovných deset branek. Stejně produktivní byl také Jan Berounský. Třiadvacetiletý fotbalista strávil na hrací ploše více času, odehrál 634 minut a kromě deseti gólů získal také dvě žluté karty.

SKUPINA JIH NABÍZÍ VELKÝ SOUBOJ O ČELO

Zajímavá je situace ve III. třídě skupině sever. Pertoltice a Mimoň B výrazně vyčnívají nad ostatními kluby. Oba tyto týmy odehrály osm zápasů, z nichž prohrály jen jednou a mají shodně 21 bodů. Petroltice podlehly Brništi 3:4 na penalty a Mimoň nestačila na Pertoltice 1:7. V tabulce třetí Noviny mají 14 bodů. Ve zbytku soutěže spolu pravděpodobně budou Pertoltice a rezerva Mimoně bojovat o čelo. Každý zápas bude důležitý, na konci může i jeden bod rozhodnout.