Sportovně technická komise Okresního fotbalového svazu se rozhodla na základě hlasování klubů pro rozdělení soutěže na dvě skupiny.

V obou skupinách je devět týmů a každé hrací kolo má jedno mužstvo volný los. V sezóně 2019-2020, která nebyla dohraná, měla třetí třída na Českolipsku šestnáct účastníků, pro nadcházející ročník přibyla další dvě mužstva. Varianta s osmnácti kluby v jedné skupině nebyla účastníky odhlasovaná. „Soutěž s osmnácti mančafty by byla velmi dlouhá, navíc i kluby byly proti. Po jednáních rozhodl Výkonný výbor o rozdělení na skupinu Sever a Jih,“ sdělil předseda Výkonného výboru OFS Česká Lípa Karel Fischer.

Podle něj se kluby pro tento model rozhodly i kvůli menší ekonomické zátěži. „Důležitým faktorem jsou také finance, díky tomuto rozdělení kluby ušetří na dopravě. Vzhledem k tomu, že náš region je takový, jaký je, tak několik klubů i přes toto rozdělení bude muset dojíždět dál, “ doplnil Fischer.

Po podzimní části minulé sezóně přezimovaly na prvním místě soutěže Pertoltice. Ty v prvním kole nastoupí v rámci skupiny Sever na půdě Novin. Domácí premiéru fotbalisté Pertoltic absolvují v sobotu 22. srpna proti Horní Libchavě.

Cvikov B obsadil druhé místo se shodným počtem bodů. Cvikovští v prvním kole cestuje do Horní Libchavy, svým fanouškům se pak představí až v neděli 30. srpna. V atraktivním zápase od 17 hodin nastoupí právě proti Pertolticím.

skupina Sever sobota 15. srpna 15 hod. Brniště V. Valtinov 17 hod. H. Libchava Cvikov B 17 hod. Kunratice Mimoň B 17 hod. K. Šenov volný los 17 hod. Noviny Pertoltice

1. kolo Okresní fotbalové soutěžr
Skupina Jih

sobota 15. srpna
17 hod. Okna - volný los
17 hod. Tuhaň - Arsenal B
17 hod. Doksy C - N. Oldřichov

neděle 16. srpna
15 hod. S. Šachov - Zahrádky
17 hod. Loko B - V. Bukovina/Žandov

skupina Sever

sobota 15. srpna
15 hod. Brniště -V. Valtinov
17 hod. H. Libchava - Cvikov B
17 hod. Kunratice - Mimoň B
17 hod. K. Šenov - volný los
17 hod. Noviny - Pertoltice