„V současné době bychom potřebovali alespoň deset rozhodčích, aby byla situace co nejpřijatelnější. Teď jich máme 29 a pomáhá nám i kraj. Naštěstí jsme okresem, kde situace není kritická, ale málo arbitrů máme. Je to vlastně srovnatelné s Jabloncem a Libercem. V minulosti bylo rozhodčích daleko víc a je jich dnes málo i v kraji,“ přibližuje situaci Karel Fischer, předseda OFS Česká Lípa.

„Uchazeči, kterým musí být nejméně patnáct let, získají příslušnou licenci po absolvování odborného školení. Školení pro nové adepty je bezplatné a proběhne v únoru. Sudím se mohou stát nejen mladé, ale také starší osoby, funkcionáři, trenéři nebo ostatní příznivci fotbalu, kteří se ještě chtějí aktivně účastnit okresních soutěží,“ popsal Karel Fischer.

Noví adepti na pozici rozhodčího Okresního fotbalového svazu Česká Lípa se mohou přihlásit telefonicky na čísle 739 547 301 nebo na e-mailové adrese fotbalcl@seznam.cz s uvedením kontaktu pro další jednání. 

Pavel Škach (v červeném) se v podobných šancích objevuje každý víkend. Většinu z nich proměňuje, v okresním přeboru dal za Dubici jen na podzim 17 branek.
Nejlepší v okrese. Ostrostřelci Škach s Šubrtem dotáhli Dubici na první místo