Důležitou výhru 3:0 zapsaly Noviny pod Ralskem, které doma porazily Polevsko. „Se vstupem do jarní části jsme spokojeni. V prvním kole jsme sice prohráli v Dubé, ale pálili jsme šance a dostali lekci z produktivity. Proti Polevsku tak trochu rozhodl fakt, že soupeř hrál od 29. minutě po vyloučení o deseti,“ shrnul vše Tomáš Jindra, mimo jiné předseda a trenér Novin.

Ten přišel v zimní přípravě o Michala Szaba, který se vrátil do Stráže pod Ralskem. „Michal tam šel, protože má Stráž hodně úzký kádr. Navíc svými výkony převyšoval okresní přebor. Jiné změny v kádru nebyly,“ prozradil.

Dennis Pajkrt nasázel Cvikovu hattrick.
Pajkrt si odskočil a béčku pomohl hattrickem. Chce ale záchranu ve třetí lize

Noviny jsou aktuálně deváté, věří v klidnou záchranu. „Paradoxně jsme ztráceli s týmy, které jsou na chvostu tabulky. S těmi nejlepšími jsme naopak sehráli velmi vyrovnané zápase. Pokud se nic nestane a my si udržíme výkonnost, tak věřím v klidnou záchranu. S průběhem sezony jsme spokojeni, myslím si, že všichni tři nováčci jsou nad očekávání,“ má jasno Jindra.

Tým z Českolipska se vyznačuje hodně mladým kádrem. To je pro klubovou budoucnost dobrá zpráva. „Uvidíme, co bude po sezoně. Snad nám kluci zůstanou a bude je to tady dál bavit. Myslím si, že teď máme nejmladší kádr za dobu, co tady působím,“ všiml si Jindra, který má v klubu hned několik pozic.

„Mimo správce tady dělám vlastně všechno. Doufám, že už nebudu muset hrát, do toho se mi už nechce. Já se v Novinách narodil, žiju tady a fotbal mám prostě rád,“ usmál se Jindra.

I.B třída: Arsenal Česká Lípa B - Cvikov 7:1 (7:0).
PODÍVEJTE SE: Nadílky Arsenalu a Lokotky. Kamenice drží bronz

O záchranu hrají také Zákupy, které za dva zápasy zapsaly čtyři body. V prvním kole přejely 12:0 hodně oslabenou Horní Polici, naposledy remizovaly doma 2:2 se Spartakem Dubice. „Zatím jsme spokojení, výsledek proti Polici byl hodně ovlivněný sestavou soupeře. Co se týče kádru, tak tři kluci přišli a tři odešli. Hodně nám určitě pomůže návrat Kuby Vinše. Chceme záchranu a dohrát to v klidném středu tabulky,“ nechal se slyšet Miroslav Jerson, vedoucí Zákup.


Načítám výsledky ...

Načítám tabulku ...

Dvě jarní kola mají za sebou také okresní soutěže, kde se rozběhly obě skupiny - finálová a o pořadí. Té finálové zatím vévodí Kravaře a Bukovany, skupině o pořadí pak Mimoň B.


Načítám tabulku ...

Načítám tabulku ...