Jedna výhra nad Dubou, jinak jedna remíza a pak samé porážky. U Máchova jezera chtějí ve druhé polovině I.B třídy hlavně záchranu. „Nechceme mít sestupové starosti, nejraději bychom se posunuli do horní poloviny tabulky,“ má jasno Karel Kapoun, předseda TJ Doksy.

Pane předsedo, jak hodnotíte první polovinu soutěže?
Po hororovém začátku podzimní části a zbabělém útěku hlavního trenéra, se mužstva ujali starší hráči pod vedením dlouhodobě zraněného kapitána Michala Vaňátka. Došlo k rapidnímu zlepšení výkonů i přístupu hráčů k utkání, čímž jsme se posunuli do středu tabulky. Výsledkově nám již tolik nevyšla závěrečná kola, ale se 17 body a desátým místem jsme celkem spokojeni.

V zimní přípravě se vám výsledkově moc nedařilo, zvláště v poháru, kde jste schytali vysoké porážky…
Zimní přípravu jsme zahájili poměrně brzy, již 6. ledna. Účast na trénincích byla kolísavá. Protože probíhala venku na umělé trávě, tak jí ovlivňovalo i počasí a zdravotní stav hráčů. Po tréninkovém utkání se Žandovem (remíza 3:3) jsme vstoupili do nového formátu krajského poháru, kde jsme se nepotkali s dobrou formou a soupeři byli nad naše momentální síly. Složení týmu v utkáních se hodně měnilo a příležitost dostávali mladší méně zkušení hráči. Výsledek skupiny a konečné umístění tomu nakonec odpovídal. Po utkáních v poháru jsme konečně někoho porazili (Dubá 4:3) a solidní utkání jsme sehráli v Bakově (0:2).

Bude i na jaře trénovat zraněný kapitán Michal Vaňátko?
Michal Vaňátko převzal tým v době, když mu bylo nejhůře, takže si on i se svými poradci, zaslouží naší důvěru i nadále.

Příprava: Jestřebí (bílá) porazilo Rynoltice 4:2.
FOTO: Jestřebí hlásí odchody, předseda se opět „vzdává“ starosti o dospělé

Provedli jste přes pauzu nějaké změny v hráčském kádru?
V současném týmu chybí střední generace a někdy je to v organizaci hry vidět. Mladí by potřebovali zklidnit a starší, aby za ně někdy někdo převzal herní odpovědnost. Změny v kádru? Do mateřského klubu se vrátil Dominik Černý, jinak tým nedoznal žádných změn. Jen se snažíme dát šanci někomu z nově založeného dorostu. Posílení by to chtělo, ale dobrých hráčů ochotných hrát I. B třídu moc není.

Pojďme ještě ke krajskému poháru. Jak se vám líbil nový, skupinový formát?
Nový formát Poháru LKFS je dobrým pokusem o změnu. Každý tým má zajištěna minimálně čtyři přípravná utkání na umělé trávě, kde je vše zajištěno a hrazeno z řídícího orgánu. Liberecký krajský fotbalová svaz vše jistě po ukončení poháru vyhodnotí, ale myslíme si, že je to i do budoucna dobré řešení.

Na závěr tradiční otázka. Jaké cíle budou mít Doksy v jarní části I.B třídy?
Cílem je samozřejmě zachovat příslušnost v této soutěži. Rádi bychom již neměli sestupové starosti a umístili se v horní polovině tabulky.


Načítám výsledky ...

Načítám tabulku ...