Velká pohoda bude přes Vánoce vládnout především u dvou celků, které se se stejným počtem bodů (42) dělí o první místo tabulky. Týmy Cvikova a Pertoltic zaváhaly jen v jednom utkání a v první polovině sezony hned čtrnáctkrát vyhrály.

Rezerva Cvikova patřila v předchozích sezonách k horší polovině III. třídy, letošní podzim ale zažila perfektní. O skóre zimuje první, sázka na kádr kolem veterána a kapitána Miroslava Novotného sedla klubu na jedničku. Rezervě také vyšel tah s novým trenérem, béčko převzal před sezonou Miroslav Žák.

„Změna na lavičce vyšla velmi dobře. Kluci už jsou spolu navíc nějakou dobu pohromadě, i proto se snažíme do chodu béčka hráčsky nezasahovat. V případě postupu bychom se místenkou v okresním přeboru určitě zabývali,“ řekl o vydařených výsledcích týmu předseda klubu Jaroslav Švehla.

To Pertoltice vytáhl na nejvyšší příčky soutěže především sniper David Řehák, který zatížil konta soupeřů třiadvaceti góly. Dařilo se i Filipu Nešporovi, do notýsku zapsal osmnáct tref.

„Na začátku sezony jsme se chtěli pohybovat v horní polovině tabulky, ale takovéto umístění je až nečekané. Těšíme se i z předváděné hry a některé zápasy, jako třeba obě derby s Mimoní a Novinami či boje se Zahrádkami nebo především se Cvikovem, lahodily oku diváka. Těm bychom chtěli všichni poděkovat, byli úžasní,“ řekl za pertoltickou šatnu hráč a administrátor Josef Miler.

Neoblíbená pozice nejhoršího okresního týmu Českolipska nakonec připadla Velké Bukovině, která za celý podzim získala jen čtyři body a je tak šestnáctá. To i přesto, že nastřílela o polovinu branek více, než třeba třináctý celek Oken.

Okresní soutěž – 23. listopadu: Kamenický Šenov – Velká Bukovina 4:1, Starý Šachov – Velký Valtinov 0:4, Cvikov B – Mimoň B 6:4, Zahrádky – Loko Česká Lípa B 4:1, Noviny – Tuhaň 14:1, Pertoltice – Okna 5:0, Brniště – Doksy C 4:1.