V rámci osmého kola okresního přeboru hostili fotbalisté Dubice Stružnici. Vstup do utkání měl lepší domácí celek. Hrál aktivně, vypracovával si příležitosti, ale trápila ho koncovka. „Neproměnili jsme šance, které jsme si vypracovali,“ sdělil po utkání trenér Dubice Tomáš Grobarčík. Hosté se dokázali prosadit jako první. Po rychlém protiútoku prostřelil brankáře Jindřicha Hrušku Jiří Linhart. Stružnice se dostala do jednobrankového vedení. „Ve zbytku poločasu jsme se marně pokoušeli překonat obranu soupeře,“ poznamenal domácí kouč.

DOMÁCÍ NEUDRŽELI VEDENÍ

Fotbalisté Dubice pokračovali ve druhém poločase v aktivní hře a podařilo se jim stav zápasu otočit. V 69. minutě Pavel Škach z celé strany centroval před branku a Tomáš Bárta prostřelil Radovana Čecha. O čtyři minuty později se domácí dostali do vedení. Z velkého vápna uspěl Roman Proch. „Dali jsme gól na 2:1, a pak jsme přestali hrát. Ztratili jsme koncentraci,“ smutnil po utkání Grobarčík. Jeho svěřenci v 87. minutě inkasovali gól. Z přímého kopu srovnal Břetislav Koždoň. „Hráči si mysleli, že se zápas vyhraje sám. Stružnice byla ve druhém poločase do této situace prakticky bezzubá,“ sdělil Grobačík.

ROZHODOVALY POKUTOVÉ KOPY

Utkání za nerozhodného stavu 2:2 dospělo až do pokutových kopů. Domácím hráčům se na penalty příliš nechtělo. „Hráči byli tak frustrovaní z vyrovnávajícího gólu, že na penalty jít nechtěli. Nešli ti, které jsem určil, ale ti, kteří byli ochotní jít,“ řekl domácí trenér. Dubice prohrála na pokutové kopy 2:4 a zápas 2:3 právě po penaltách. „Utkání hodnotím špatně, protože jsme ztratili dva body. Neproměnili jsme šance, které jsme si vypracovali,“ ohlédl se naposledy na utkáním Grobarčík.

SOUTĚŽ POKRAČUJE BEZ DIVÁKŮ

Od pondělí začnou v České republice platit další opatření proti pandemii koronaviru. Omezení se týkají také nižších fotbalových soutěžích. Utkání se mohou hrát, ovšem bez přítomnosti diváků. „Jsem moc rád, že soutěže pokračují a nezastaví se. Jaro bylo strašné, kluky nebaví jen trénovat,“ řekl Grobarčík. Jeho Dubice nastoupí v sobotu na půdě Lindavy. Tento zápas se odehraje ještě za přítomnosti fanoušků. Nadcházející domácí duel proti Jestřebí-Provodínu sebude hrát ve výrazně komornější atmosféře bez fanoušků.